Örümcek Adam’ın ilk sayısı zamanı üstün derece elde etti – Magazin Mahallesi Kültür

Dünyanın kim bilir en tanınan çizgi roman kahramanlarından Örümcek Adam (Spider-Man) bir üstün derece elde etti.

1962 senesinde Peter Parker’ın alt kimliği olan Örümcek Adam’ın ilk görüldüğü çizgi roman olan Amazing Fantasy’nin 15’inci sayısı önceki gün açık artırmaya çıktı.

Heritage Auctions isminde müzayede evi tarafınca satışa çıkan Örümcek Adam’ın ilk sayısı zamanı bir üstün derece elde etti. İyi durumda olduğu açıklanan çizgi roman tam 3.6 milyon dolara alıcı buldu.

Örümcek Adam böylelikle Nisan ayında 3.25 milyon dolara satılan Superman’in ilk sayısı Action Comics’in birinci sayısının bedelini de geçmiş oldu. Stan Lee ve Steve Ditko tarafınca yaratılan Örümcek Adam’da bir gözlem esnasında radyoaktif örümcek tarafınca ısırılan Peter Parker isminde liseli gencin yaşadıkları anlatılıyor.

3.6 milyon dolara satılan çizgi romanın kapağını Meşhur çizer Jack Kirby çizerken, çizimde Örümcek Adam New York’taki gökdelenlerin arasından süzülürken görülüyor. Kapakta Örümcek Adam, “Dünya Peter Parker’la alay edebilir… fakat Örümcek Adam’ın kudretine hayran kalacak” diyor.

Çizgi romanda kullanılan “Büyük güçle büyük sorumluluk da gelir” sözüyle anılan çizgi roman piyasaya çıktığında büyük bir başarı kazanmıştır. Kısa bir süre sonrasında Amazing Spider-Man isminde kendi çizgi roman serisinde okurla buluştu.

O dönemde yalnız 12 sente satılan çizgi roman ile ilgili Heritage Auctions’tan yetkililer, “Şu an bu durumda olduğu bilinen dört çizgi romandan biri bu” açıklamasını yapmış oldu.

Örümcek AdamHaber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *