Oyun bilgisayarı özelleştirme, Excalibur’da – Magazin Mahallesi Teknoloji

Günümüz oyun dünyasında kazanmanın şifresi “güçlü bilgisayarlar” olarak tanımlanırken, bilgisayar teknolojileri ve donanımları da her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Oyundaki kişisel edinim haricinde en mühim unsur rekabet üstünlüğü ve avantaj. Oyuncular bu pozitif yanları sağlayabilmek için bilgisayarlarının istedikleri performansta olmasını isterler. Her oyuncu kendi tercihlerine gore değişik oyun bilgisayarı yaratma ihtiyacı duyar.

İster masaüstü bilgisayar olsun, ister laptop, özelleştireceğiniz oyun bilgisayarlarınız için oldukca fazla donanım seçeneği içinde karar vermeniz gerekir. Peki, “kendinize özel oyun bilgisayarı” oluştururken neler önemlidir, nelere dikkat edilmelidir?

Oyun bilgisayarı sahibi olmak isteyenler yüksek performans ve kuvvetli donanımlara gerekseme duyar. Bilhassa yepyeni çıkan oyunları oynamayı seviyorsanız, her bir detayı en ince ayrıntısına kadar düşünmeli, birbiriyle uyumlu şekilde çalışacak donanımları bir araya getirmelisiniz. Özelleştireceğiniz bilgisayarda hard disk, ekran kartı, ana kart, RAM şeklinde ana bileşenlerle beraber soğutma sistemini, bağlantı kablolarını da ek olarak özenle seçmeniz gerekir.  Ek olarak oynamak istediğiniz oyunlara göz atarak averaj bir sistem gereksinimlerini de belirlemeniz gerekir.

İşlemci seçimi

İyi bir işlemci seçerek öteki donanımların performansları sınırlanmadan performansa odaklanabilirsiniz. Bundan dolayı oldukca çekirdekten oluşan, yepyeni nesil işlemcileri değerlendirmelisiniz. Intel 10750H serisi şeklinde yüksek performans sunacak bir işlemciyle üst düzey bir başlangıç yapabilirsiniz.

GPU seçimi

Oyunların etkisinde bırakan grafiklerini herhangi bir sınırlama olmaksızın görmek istiyorsanız, GPU olarak GTX 16 ya da RTX 20 serisinden bir model seçebilirsiniz.

RAM ve depolama seçimi

RAM akıcı bir performans elde edebilmek adına minimum 16 GB olmalıdır. Bu sayede ilerleyen dönemlerdeki ek RAM ihtiyacınız olan şeyi da başlangıç itibariyle karşılayabilirsiniz. Depolama alanında ise SSD şeklinde yepyeni nesil teknolojileri tercih etmeniz gerekir. Depolama alanının ne kadar bulunduğunu ise kendi gereksinimlerinize gore seçebilirsiniz. 512 GB SSD başlangıç ideal olacaktır.

Gaming ekran seçimi

Ekran kartınızın sunmuş olacağı eşi olmayan grafikleri, etkisinde bırakan bir halde görmek istiyorsanız, monitörünüzün Full HD desteği sunması ve sizin için uygun büyüklükte olmasına dikkat etmelisiniz.

Excalibur ile özelleştir, kendi oyun bilgisayarını yarat

Özelleştirilebilen oyun bilgisayarı Excalibur’da gerekseme ve performansınıza uygun birçok donanım seçeneğini inceleyebilir, kendinize en ideal oyun bilgisayarını yaratabilirsiniz. Hem laptop hem de masaüstü modellerinde geçerli olan “özelleştirme” özelliği ile oyun bilgisayarınıza Casper güvencesi ile haiz olabilirsiniz.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *