Oyuncu Burcu Binici’ye hapis şoku

Bakırköy 12. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada oyuncu Burcu Binici,  Özgürlük Gazetesi Yazarı Mehmet Üstündağ’a toplumsal medyadan etmiş olduğu hakaret sebebiyle 1 yıl 2 ay almış olduğu cezaya çarptırıldı.

Vaka iyi mi başladı

Özgürlük Gazetesi Yazarı Mehmet Üstündağ’ın toplumsal medya ve dijital son zamanların getirmiş olduğu dijital ayak izlerine ithaf etmiş olduğu “Geçmişinden kurtulamazsın’ başlıklı haber sonrası Ayşe Özyılmazel, toplumsal medyadan genç yazarı linç etme kampanyası başlatmıştı. Bazı sanatçılar mevzuyu anlamadan hanımefendilere hakaret ediliyor düşüncesi ile bu kampanyaya katılırken, bazıları ise hata bulunduğunu düşünerek bu kampanyadan uzak durmuştu.

Oyuncu Burcu Binici öteki kadınlardan “Daha radikal daha çarpıcı”yorum yapayım derken ipin ucunu kaçırdı. Meşhur yazara instagram hesabından “ … keşke annen ile baban seni yaparken kondom kullansaydı. En azından onlar için de bizim için de utanç olmazdın” hakaret içeren bu bildiri hapis cezası almasına niçin oldu.

Oyuncuya kesilen 1 yıl 2 aylık ceza, CMK’dan meydana gelen çeşitli indirimlerle ceza 8 ay 22 güne inerken, sanığı sabıkasız oluşu cezanın açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi. Binici, 5 yıl süresince herhangi adli bir vakaya karışmaması durumunda hükmün ortadan kaldırılmasına davanın düşürülmesine karar verildi.

 Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *