Oyuncu Camille Saviola, yaşamını yitirdi

TV ve tiyatro sahnesinde sık sık boy gösteren Meşhur oyuncu Camille Saviola‘nın 71 yaşlarında yaşamını kaybetmiş olduğu açıklandı.

Haber Global’in edinmiş olduğu bilgiye bakılırsa, Yıldız Trek: Deep Space Nine‘da canlandırdığı Bajoran’ların dini lideri Kai Opaka rolüyle hatırlanan oyuncunun organik nedenlerle yaşamını kaybetmiş olduğu açıklandı. Tam ölüm sebebi ise açıklanmadı.

Camille Saviola kimdir?

Bronx doğumlu olan Saviola, TV, beyaz perde ve Broadway’de 25 senelik bir kariyere sahipti. Kariyerine New York’ta Marog Lewis Explosion adlı bir rock grubunda şarkı söyleyerek başlamıştı.

1982’de Mama Maddelena ile Broadway’e adım attı. 1984 senesinde Woody Allen’ın Broadway Danny Rose filmimizde minik bir alarak sinemay adım attı.

TV’de ise Remingston Steel, Baby Boom, JAG, Some of My Best Friends, Saving Grace, Without a Trace ile Nip Tuck dizilerinde oynadı.

2003’da ödüllü Chicago filmimizde Matron Mama karakterini canlandırdı. 2006 ile 2009 yılları aralığında HBO’da Entourage’da rol aldı. 2007’de Ceberrüt’daki rolüyle ödül aldı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *