Oyuncu Charles Grodin yaşamını yitirdi

Oyuncu Charles Grodin, Broadway’deki kariyerine 1962’deki Tchin-Tchin ile başladı, sadece kısa süre sonrasında büyük projelerden teklifler aldı. 1968 yapımı The Graduate‘te o zamanlar pek de bilinmeyen New Yorklu erkek oyuncu Dustin Hoffman ile rol aldı. Arkasından Roman Polanski’nin Rosemary’s Baby filmimizde bir doktoru canlandırdı.

Grodin, 1972’de The Heartbreak Kid’de Mavi Ay dizisiyle ünlenen oyuncu Cybill Shepherd ile başrolü paylaştı.

1978 yılında yapılmış Heaven Can Wait‘te yıldızını iyice parlatan oyuncu, çoğu zaman talk show’larda popüler bir konuk olarak güldürü kabiliyetlerini sergiledi. Late Night with David Letterman‘daki performansları hâlâ hayranlıkla hatırlanan oyuncunun Johnny Carson’ın Tonight Show‘undan atılmışlığı da oldu.

Grodin ünlenirken başarı göstermiş yapımlara imza atmaya da devam etti. Robert De Niro ile beraber rol almış olduğu Midnight Run‘daki oyunculuğuyla eleştirmenlerden tam not almayı başarmıştı.

Güldürü, gerilim, drama şeklinde pek oldukca alanda sergilediği performanslarla dikkat çeken Grodin, 1992’de ve 1993’te Beethoven filmleriyle devrin evlatlarının kalbini de çalmayı başardı.

Grodin, 1995’ten 1998’e kadar CNBC’de talk show yapmış oldu. Bununla beraber pek oldukca oyun ve kitap yazdı. 1977’de bir Paul Simon TV hususi yazımıyla beraber Emmy kazanmıştır.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *