Oyuncu Duygu Cerit, hedef büyüttü

Golden Palm Dergisi‘ne konuşan son günlerin en başarı göstermiş gözde isimlerinden genç ve başarı göstermiş model oyuncu Duygu Cerit geçtiğimiz günlerde Gelin- Damat Dergisi tarafınca Çırağan Sarayı’nda meydana getirilen Avrupa’nın en büyük gelinlik defilesinde İvana Sert, Hasret Yıldız, Elif Ece Uzun, Wilma Elles, Tuğba Özay ve Ece Gürsel benzer biçimde yılların Meşhur mankenlerini geçerek bütün dikkatleri üstüne topladı.

Ispartalı genç oyuncu manken Duygu Cerit, Avrupai yüzü, mesleki anlamda oldukca seçiciliği ile dikkat çekerken hedefinin artık tv ve beyazperde dünyası bulunduğunu söylemiş oldu.

Cerit, “Hem eğitim hayatımda hem de ilgilendiğim sporlarda çalışmanın her zaman yeteneği geçtiği mottosuyla yola çıkıyorum. Sevdiğim sporları yapmak beni motive ediyor. Spor benim için bir yaşam biçimi. Spor ile ruhumu dinlendiriyorum” dedi.

İyi niyet iyi enerji güzel kapılar açar

Aileyle ilgili değerlere oldukca ehemmiyet veren, ailesinin kendisi için en mühim bir güç bulunduğunu dile getiren başarı göstermiş oyuncu manken Duygu Cerit, “İyi niyetin iyi enerjinin güzel kapılar açtığına ve güzel başarılara vesile olduğuna inanıyorum” diyerek ekledi:

“5 yıl sonra kendimi başarılı ve donanımlı olarak ülkemi en iyi platformlarda temsil eden bir oyuncu olmayı kendime vizyon olarak belirledim. Kendimi her alanda geliştirip, eğitimlerimi tamamlayıp kişisel farkındalığımı arttırarak oyuncu olmak için çalışacağım misyon edindim kendime. Eğitimin ömür boyu olduğuna inanırım.”

Beyazperde ve tv yepyeni hedefim…

Çeşitli reklam filmlerinde oyunculuk meydana getiren Duygu Cerit, “Reklam ajanslarından marka yüzü olmam konusunda teklifler alıyorum. Yapmaktan mutlu olduğum oyunculuğu meslek edinip önce kendime sonra aileme çevreme maximum düzeyde katkı sağlayacağım oyunculuk mesleğinde maddi ve manevi olarak tatmin olup aynı zamanda ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğim alanlarda, ispat etmeye ve kendimi geliştirmeye devam edeceğim. Bundan sonra hedefim televizyon ve sinema dünyası. Sunuculuk eğitimi de alıp kariyerimi en iyi şekilde yapmak istiyorum” dedi.

Soruyorum…

Aile – Her şeyim

Burcunuz – Kova

Beyazperde – Bulgu ve keyif

Evlilik – Doğru insan olursa

Anne – Tanrı başımdan noksan etmesin

Gelinlik –  Moda

İstanbul –  Yepyeni Başlangıçlar

Isparta –  Doğduğum rahat kent

Golden Palm – Sektörün en iyilerinden

Uğurlu Sayınız – 1

Bir hayvan olsaydınız – Güvercin

Güzel duyu – Bakışı açısı

En sevdiğiniz müzisyen – Cem Adrian

Gitmek istediğiniz ülke – İskandinavya

Duygu Cerit kimdir?

05.02.1994 de Isparta da dünyaya geldi. İkisi kız ikisi adam 4 ailenin son evladı. Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi lisans mezunu. Süleyman Demirel Üniversitesi işletme Anabilim dalı Tezli yüksek lisans mezunu. Hala Eskişehir Anadolu Üniversitesi Web Tasarımı kodlama ve programlama kısmında okuyor.

Tümay Özokur Akademi temel oyunculuk eğitimi ve Kubilay Karslıoğlundan diksiyon eğitimi aldı. Türkiye Binicilik Federasyon‘unun lisanslı binicisi Isparta Emre Spor Atlı engel atlama sporcusu Snowboard tutkunu.

Kış sezonunu genel anlamda kayak merkezinde geçiriyor. 2015 senesinde Miss Mediterranean 4. Akdeniz güzeli seçildi. Modellik mankenlik ve diksiyon eğitimi aldı. Haziran ayında Burdur’da yapılacak olan atlı dayanıklılık yarışmasına hazırlanıyor.

 

 

 Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *