Oyuncu Jenna Jameson’a Guillain-Barré sendromu teşhisi konuldu

Hafta sonu, Jenna Jameson’ın 4 yaşındaki kızı Batel Lu’nun babası Lior Bitton, Instagram’da Jameson’ın durumu ile ilgili paylaşımlar yapmış oldu ve Meşhur yıldızın kendini iyi hissetmediği için tetkikten sonrasında hastanede testlerden geçtiğini deklare etti.

Bitton, Jameson’ın hastaneye gitmeden ilkin iki haftadır kustuğunu sadece eve gönderildiğini belirtti.

Bitton, cumartesi günü yapmış olduğu video paylaşımında “Sonra eve döndü ve kendini taşıyamadı. Bacaklarındaki kasları çok zayıftı. Bu yüzden tuvalete gidemedi. Banyoya düşüyordu, onu kaldırıp yatağına taşıdım. Sonraki iki gün de pek iyi olmadı, bacakları onu tutmamaya başladı, yürüyemez hale geldi” dedi.

Bitton, Jameson’ı değişik bir hastaneye götürdü ve yıldızın, Guillain-Barré Sendromu‘ndan muzdarip olduğu belirlendi.

Guillain-Barré Sendromu, kişinin kendi bağışıklık sisteminin sinirlere zarar verdiği, kas zayıflığına ve kimi zaman felce niçin olduğu ender görülen otoimmün bir bozukluktur. Semptomlar haftalardan birkaç yıla kadar sürebilir. Bir çok hasta tamamen iyileşse de bazılarında kalıcı sinir hasarları kalır.

Bir Instagram konusunda Bitton, Jameson’a yüksek dozda immünoglobulin tedavisine başlandığını duyurdu:

“Bacakları üzerinde durmak için fizik tedavi görüyor ama şu anda bacaklarının üzerinde duramıyor. Tedaviye başlıyorlar, böylece nasıl gittiğini görecekler. Dua etmeye devam edin.”

Pazartesi günü Jameson, teşhisini doğrulayan bir video yayınladı ve yazmadan ilkin fanatiklerine iyi dilekleri için teşekkür etti.

Jenna Jameson, Instagram hesabından hayranlarıyla durumunu paylaştı:

“Merhaba arkadaşlar, öncelikle desteğiniz için teşekkür ederim. Doktorlar Guillain-Barré sendromundan şüpheleniyorlar ve IVIG tedavime başladılar. Hastanedeyim ve muhtemelen tedavi tamamlanana kadar burada kalacağım. Umarım yakında buradan çıkarım.”Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *