Oyuncu Kal Penn, eşcinsel bulunduğunu deklare etti

Eski ABD Başkanı Barack Obama‘nın danışmanlığını icra eden erkek oyuncu Kal Penn, eşcinsel bulunduğunu ve nişanlandığını deklare etti.

Harold & Kumar‘ film serisiyle üne kavuşan erkek oyuncu, geçen hafta ‘Ciddi Olamazsın‘ adlı kitabı aleyhinde konuşmadan ilkin cinsel tercihini kamuoyuna duyurdu.

People dergisine röportaj veren Penn, 11 senelik sevgilisi Josh ile nişanlandığını belirtti. Penn, ek olarak bu açıklamayı yapma mevzusunda yakınları tarafınca çokça desteklendiğini açıkladı.

‘Kendimi oldukca talihli hissediyorum’

Penn, “Önce ailem ve yakın arkadaşlarımla bir şeyler paylaştım. Bunun şaka gibi geldiğini biliyorum, ama doğru: Hintli anne babanıza ve Güney Asya topluluğuna bir aktör olarak yaşamayı düşündüğünüzü halihazırda söylediyseniz, sonrasındaki herhangi bir muhabbet gerçekten çok kolay olur” dedi.

Ailesinden onay aldığını kaydeden erkek oyuncu, “Bu harika bir şey. Herkesin bu konuda farklı tecrübeleri olduğunu biliyorum ve bu sebeple kesinlikle kendimi çok şanslı hissediyorum” ifadelerini kullandı.

Penn, röportajında, ilişkisine dair bilgileri paylaşmak istese de nişanlısı ve ailesinin ‘göz önünde olmak istemediğini ve ilgi odağı olmaktan çekindiğini’ kaydetti.

Penn, ek olarak cinselliğini nispeten geç bir yaşta keşfettiğini de sözlerine ekledi.

‘Büyük bir Hint düğünü isterim’

Düğün planlarından söz eden Penn, büyük bir Hint düğünü istediğini sadece Josh’un ‘aile içinde 20 dakika sürecek süratli bir şeyler’ istediğini dile getirdi.

Harold & Kumar‘ serisinin yanı sıra Penn, ‘House’, ‘Designated Survivor’, ‘How I Met Your Mother’ ve ‘The Big Bang Theory’ benzer biçimde dizilerde rol almıştı.

Penn, 2009’da devrin ABD Başkanı Barack Obama’nın yönetiminde Beyaz Saray Halk Iştirakı Bürosu Genel Müdürü olarak atanmıştı.

Obama’nın ikinci dönem seçilmesinin arkasından Penn, Sanat ve Beşeri Bilimler Komitesi’ne alınmıştı. Penn, 2017’nin ağustos ayında öteki komite üyeleriyle beraber görevinden çekilme etmişti.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *