Oyuncu Levent Aykul, Kemer’deki yazlık evinde ölü bulunmuş oldu

Film San Vakfı Yönetim Kurulu üyesi olan oyuncu Levent Aykul, Kurban Bayramı tatili için gittiği Antalya Kemer’deki yazlık evinde ölü bulunmuş oldu.

Oyuncu Levent Aykul, Kemer‘de aynı sokakta yaşayan halasının telefonlarına yanıt vermemesi üstüne çağrılan jandarma ekibiyle girilen evinde cansız bedeniyle karşılaşıldı.

Şüpheli ölüm olarak kayıtlara geçen vaka sonrası Aykul’un cenazesi otopsi yapılmak suretiyle Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

Gazeteci Burhan Akdağ, Levent Aykul‘un ölümüne ilişkin yapmış olduğu paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Duydum şok oldum. İnanmak istemiyorum. Ama yapacak bir şey yok. Türk sinema ve tiyatrosu önemli bir ismi daha kaybetti. Değerli dostum Levent Aykul evinde ölü bulunmuş. Komşuları birkaç gündür kendisinden haber alamayınca ablasına haber vermişler. Antalya Kemer’deki evine jandarma ile girilince Levent Aykul’un cansız bedeni ile karşılaşmışlar. Arka arkaya aldığımız bu kötü haberler inanın hayatı zehir ediyor. Birkaç gün önce Alişan’ın kardeşi Selçuk, bir gün önce Turgay Yıldız. Bugünde Levent Aykul… Levent ile bir hafta önce konuştuk, Kemer’e gideceğini, o tarafa gelirsem mutlaka uğramamı istemişti. Şeker hastasıydı, başkada rahatsızlığını bilmiyordum. Ah be Levent, mekanın cennet olsun dostum.”

Levent Aykul kimdir?

1960 senesinde dünyaya gelen Levent Aykul, İstanbul doğumludur. Levent Aykul Durağan(durgun) Kanca, 18’ler Ekibi, Koğuş Akademisi benzer biçimde yapımlarda rol almıştır.

Aykul, Papaz misyoner ve casus karakterlerine başarı göstermiş bir halde canlandırmasıyla da malum sanatçıydı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *