Oyuncu Levent Niş yaşamını yitirdi

Kültür ve Gezim Bakanlığı’nın toplumsal medya hesabından meydana getirilen açıklamada “Türk tiyatrosunun kıymetli oyuncularından Levent Niş’in vefatını üzüntüyle öğrendik. Devlet tiyatrolarımızın emektar sanatçısına Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve tüm sanat camiamıza başsağlığı diliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Rasim Öztekin için bildiri paylaşmıştı

Geçen günlerde yaşamını kaybeden usta oyuncu Rasim Öztekin için üzüntüsünü dile getiren Levent Niş’in paylaşımı dikkat çekti.

Rasim Öztekin’e veda eden Niş, “Sahne arkadaşım, Cunda dostum içimizi yaktın. Derler ya ‘sözün bittiği yer’ ışıklarda uyu.” mesajını paylaşmıştı.

Levent Niş kimdir?

1957 Senesinde Elazığ’da hayata merhaba dedi. İstanbul Devlet Tiyatro sanatçısı ve oyuncusu Luk Niş ile evli ve iki adam çocuk babası Levent Niş, 1976 Senesinde Ankara Devlet Konservatuarı, Tiyatro Yüksek Kısmı mezunu olan oyuncu, hemen sonra Ankara ve İstanbul’da devam etmiş olduğu 40 senelik mesleği süresince birçok tiyatro oyununda ve Yahşi Batı filmimizde rol aldı.

Filmler ve diziler; Yahşi Batı Beyazperde Filmi 2009, Şebeke (Baba) TV Programı 2012, Aden Mahallesi, Beybaba, Fikrinin İnce Hastalığı, Yeşil Miras, Duvardaki Kan, TV Dizisi 1986…Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *