Oyuncu Lori Loughlin’ne mahkeme kararıyla dinlence izni çıktı

Para karşılığı ABD’nın Meşhur üniversitelerine düzmece belgelerle çocuklarını kayıt yaptıran elliden fazla aile çeşitli suçlara mahkum olmuş ve üniversiteye kabul skandalı olarak da malum vaka internasyonal kamuoyunda gündem olmuştu.

Skandala birçok Meşhur isim karışırken, bu adlardan Lori Loughlin ve Mossimo Giannulli, cezalarını tamamlayıp gözetimli serbestlik almıştı. Loughlin ve Giannulli, kızlarının üniversiteye kabul edilmesini güvence altına almak için 500.000 dolar para ödediklerini kabul etmişlerdi.

Sözcü’nün haberine nazaran, ABD Bölge Yargıcı Denise J. Casper, Loughlin ve Giannulli’nin gezi taleplerini onaylayarak Haziran ayında Meksika’da San Jose Del Cabo’da 6 gün geçirmelerine izin verdi.

2 ay hapis yatmıştı

Loughlin iki ay hapis yattıktan sonrasında Aralık ayında hapishaneden özgür bırakılırken, kocası modacı Giannulli geçen ay dört aylık cezasını tamamlayarak nezaret altında olmak şartıyla özgür kalmışlardı.

Loughlin’in cezasının bir parçası olarak, 150.000 dolar para cezası ödemesi, 100 saat cemiyet hizmeti yapması ve denetimli özgür bırakma için iki yıl geçirmesi, Giannulli’ye de 250.000 dolar para cezası ödemesi, 250 saatlik cemiyet hizmeti gerçekleştirmesi ve denetimli özgür bırakma için iki yıl geçirmesi sonucu verilmişti.

Seyahatlerini onaylayan Loughlin ve Giannulli’nin şartlı tahliye memuru, çiftin para cezalarını ödediklerini söylemiş oldu.

Nezaret memuru, Giannulli görevini tamamlamak için çalışırken, Loughlin’in cemiyet hizmetini tamamladığını söylemiş oldu.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *