Oyuncu Luisa Mattioli yaşamını yitirdi

Roger Moore ile eşiyle olan evliliği ve fırtınalı aşk hayatıyla dikkat çeken Meşhur İtalyan oyuncu Luisa Mattioli, 85 yaşlarında yaşamını yitirdi. Mattioli’nin fırtınalı aşk yaşamı sanatseverlerin yakın takibindeydi.

Bundan 18 yıl ilkin aramızdan ayrılan efsaneleşmiş isim Roger Moore‘un üçüncü eşi olarak da malum oyuncu Luisa Mattioli hayata gözlerini yumdu.

James Bond yıldızı Roger Moore ile 24 yıl evli kalan ve üç çocuk sahibi olan Mattioli, efsaneleşmiş isimle 1993 senesinde ayrılmış, 2002’de boşanmıştı.. Roger Moore, Mattioli’yi İsveç doğumlu Danimarkalı Kristina Tholstrup için terk etmişti.

Çiftin evlatlarının adları Geoffrey, Deborah ve Christian’dı.

85 yaşlarında hayata gözlerini yuman Mattioli, Moore ile 1961 senesinde Romulus and The Sabines adlı güldürü filminin çekimleri esnasında tanışmıştı.

Annesini kaybeden Geoffrey Moore haberi doğrularken oldukça mutsuz bulunduğunu söylemiş oldu. Luisa Mattioli’nin bir süredir oldukça hasta olduğu, ailenin zor günler geçirdiği öğrenildi.

 Luisa Mattioli kimdir?

1936 senesinde İtalya, Veneto’da San Stino di Livenza’da hayata merhaba dedi. Batı Avrupa’nın en eski beyazperde okulu Centro Sperimentale di Cinematografia’dan mezun oldu. 23 yaşlarında ilk filmini oynadı. 1959 meydana getirilen İtalyan draması The Night of The Great Attack’te yer aldı.

2 yılı sonrasında Richard Pottier filmi Romulus and the Sabines’in çekimleri esnasında gelecekteki eşi Roger Moore ile tanıştı. Moore o sıra Gallerli müzisyen Dorothy Squires ile evliydi.

Mattioli bir o kadar güzel bir hanımdı ki Roger Moore’u eşiyle olan evliliği durduramadı. Üstelik Mattioli İngilizce bilmiyordu bile. Dil aşklarına engel olmadı. Bir süre sonrasında Luisa hamile kaldı. Beraber Londra’ya gittiler. Moore’un ikinci eşi Squires’ın ise hiçbir şeyden haberi yoktu. Sonrasında bu ilişkiyi bir haberden öğrenecekti.

Moore ile Mattioli ise 1969 senesinde Londra’da evliliğe ilk adımını atmıştı

Squires boşanmayı reddetti, onun yerine evlilik haklarını kaybetmiş olduğu için Moore aleyhine dava açtı. Her ortamda Moore ve Mattioli aleyhinde fena konuştu, hatta küfretti. Bir keresinde çiftin evinin pencerelerini kırdı. O sırada kolunu kesti. Polis vardığında ‘Hanımefendi kanıyorsunuz’ derken Squiers ‘Kanayan benim kalbim’ yanıtını verdi.

Moore’un kariyerinde mühim bir tesiri olan Squires’ın hali Meşhur oyuncuyu derinden yaraladı. Roger Moore hep suçluluk hissetti, 30 yıl sonrasında Squires akciğer kanserinden ölürken onun harcamalarını Meşhur oyuncu karşıladı.

Moore ile Mattioli ise 1969 senesinde Londra’da evliliğe ilk adımını attı. Yazgı bu ki, Squiers’ın yaşamış olduğu acıyı Mattioli de yaşadı. Moore, Mattioli’yi  Danimarkalı Kristina Tholstrup için terk etti.  Kaynak: Haber GlobalHaber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *