Oyuncu Mesut Akusta, ‘Teşkilat’ dizisine devam edecek mi? Eşi Şafak Özbir deklare etti!

Ortalama 20 gün ilkin evinde beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırılan ve apar topar ameliyata alınan 57 yaşındaki Mesut Akusta’dan haber var.    

Taburcu olduktan sonrasında yayınladığı video ile fanatiklerine iyiyim mesajı veren oyuncu, evinde dinlenmeye devam ediyor. Akusta’nın eşi Şafak Özbir, oyuncu ile ilgili kendisine gelen bir suali yanıtladı. 

Berfin Cano isminde bir kızları olan çiftten Özbir, takipçisinin, “Mesut Bey nasıl oldu. Dizeye devam edebilecek mi?” sorusuna şu cevabı verdi:            

“En çok gelen soruya bir kerede cevap vereyim; Mesut çok şükür iyi… Çok büyük bir şey atlattık. Ameliyata girerken yüzde 50 hayatı risk, yüzde 50 felç riski taşıyordu. Ameliyat sonrası yoğun bakım süreci, enfeksiyon, solunum, tansiyon, tekrar kanama riski derken tüm engelleri aştık. Evimizdeyiz ve Mesut çok kısa bir dinlenme sürecinden sonra çalışmaya başlayabilecek ne mutlu ki…”

Şafak Özbir

Yaşamış olduğu korkuyu söyledi

Öte taraftan 38 yaşındaki Şafak Özbir, birkaç gün ilkin yaşamış olduğu sıkıntılı süreci takipçileriyle paylaşmıştı. Instagram’dan bir aile fotoğrafı paylaşan Özbir, şu şekilde demişti:

“Bugün tarihe bir baktım da tam 13 gün geçmiş… Mesut’un hastaneye kaldırıldığı günü, neler yaşadığımı, iyi mi Ankara’ya gittiğimizi iyi mi anlatsam bilemiyorum. Orayı bir türlü toparlayamıyorum hala aklımda. Tek bildiğim 1 dakika sonramızın kesinlikle garantisi yok…   

“Şu anıma ne kadar şükretsem az”

Babam öldüğünde 20 yaşındaydım, Annem trafik kazası geçirip 1 ay yoğun bakımda kaldığında 27. Şimdi 38. Bu da sonrasında yaşadığım en sıkıntılı yoldu. Hem de anne olarak. Dilerim ki son olsun. O korkunun tarifi mümkün değil! Şimdi şu anıma ne kadar şükretsem azca.

Destek verenlere teşekkür etti

13 gündür telefonum iki dakikadan fazla çalmadan durmadı, bildiri kutum doldu taştı. Tanrı sevenlerden razı olsun. Arayan soran yakarma eden gelen giden bütün tanıdıklarım, dostlarım, sevdiklerim, akrabalarım. Tanımayıp ta ailesinden biri benzer biçimde yakarma edenlerim. Hakkınızı helal edin, iyi ki varsınız. Yalnız olmadığını bilmek kadar güzel şey var mı?

Hayatta her şey hepimiz için, bu yollardan maalesef hepimiz bir halde geçecek, duam her insanın en kolay şekilde atlatması. Hepinizi oldukca seviyorum.”

Esra Erol kayıtsız kalmadı

Özbir’in bu paylaşımına abisi Ali Özbir’in eşi Esra Erol da yorum yapmıştı. Erol, “Canım benim geldi geçti çok şükür. Sen iyi ol, güçlü ol biz hep yanındayız” ifadelerini kullanmıştı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *