Oyuncu Michael Constantine, yaşamını yitirdi

Room 222” dizisi ve “My Big Fat Greek Wedding” filmiyle adını duyuran Emmy ödüllü erkek oyuncu Michael Constantine 94 yaşlarında yaşamını yitirdi. Michael Constantine‘in Massachusetts, Reading‘deki evinde 94 yaşlarında hayata gözlerini yumduğu açıklandı.

Oyuncunun menajeri Julia Buchwald acı haberi doğruladı. Constantine’in ölümünün organik nedenlerden kaynaklandığı açıklandı.

“My Big Fat Greek Wedding” filmindeki Gus Portokalos rolüyle adını duyuran Amerikalı erkek oyuncu, uzun kariyeri süresince birçok yapımda rol aldı.

ABC’de gösterilen popüler tv dizisi “Room 222“‘deki Seymour Kaufman rolüyle 1970 senesinde Emmy Ödülü kazanmıştır. Dizi 5 sürem yayınlanmıştı.

“The Untouchables”, “Kojak”, “Airwolf”, “Sirota’sı Court” şeklinde birçok tv yapımında da rol alan Constantine, beyaz perdede ise ‘Thinner’, ‘The Last Mile’, ‘The Hustler’, ‘Don’t Drink The Water’, ‘Voyage of the Damned’ şeklinde filmlerde boy gösterdi.

Michael Constantine kimdir?

Tam adı Michael Constantine Ioannides olan Yunan asıllı Amerikalı oyuncu, 22 Mayıs 1927 tarihinde Pennyslyvania eyaletinde Reading şehrinde doğrdu. TV ve beyaz perdeye geçmeden ilkin bir dönem Broadway yapımlarında boy gösterdi.

En başarı göstermiş yapımı CBS’te gösterilen “Greek Wedding” dizisi ve bu diziden uyarlanan 2016 yılında yapılmış “My Big Fat Greek Wedding 2” filmi oldu. Elde edilmiş bilgiye bakılırsa Constantine ölmeden ilkin aynı serinin Yunanistan’da çekilmesi planlanan 3. filmi için hazırlık yapıyordu.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *