Oyuncu Michael Douglas’ın acı günü

Hollywood dünyası Douglas ailesinden gelen bir haberle yasta… 5 Şubat 2020’de 103 yaşlarında yaşamını kaybeden dünyaca Meşhur oyuncu Kirk Douglas’ın eşi Anne Douglas, 102 yaşlarında yaşamını yitirdi.

Douglas ailesinin basın sözcüsü, Anne Douglas’ın Beverly Hills’teki evinde yaşamını kaybettiğini doğrularken, ölüm sebebine ilişkin detay paylaşmadı.

Üvey annesinin ölümü üstüne bir izahat gösteren Meşhur oyuncu Michael Douglas, “O her zaman kalbimizde olacak. Hepimizin içindeki en iyi yanları ortaya çıkardı, özellikle de babamın. Anne’nin desteği ve ortaklığı olmadan babam asla böyle bir kariyere sahip olamazdı” dedi.

Kirk ve anne Douglas, 1954 senesinde Act of Love filminin çekimleri esnasında Fransa’nın başkenti Paris’te tanıştıktan sonrasında evliliğe ilk adımını attı. Çiftin Peter ve Eric isminde iki evlatları oldu.

Bir dönem yapımcılık da icra eden Anne için Kirk Douglas, “Sık sık eğer Anne ile evlenmeseydim ne yapardım diye düşünüyorum. Onun iş zekası ve içgüdüleri olmasa hayatta kalamazdım” diyordu.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *