Oyuncu Sergen Eşme silahlı dövüşte yaralandı

Dünyanın en prestijli ödüllerinden Berlin Film Festivali Kitaplığı’na seçilen 11 romandan birinin yazarı Meltem Yılmaz ile Koku’nun Serüveni belgeseliyle Los Angeles Film Festivali dahil 60 festivalden ödülle dönen yönetmen Şahin Yiğit, Adana‘da Cono Aşireti mensuplarının yaşamını mevzu alan belgeselin çekimine başladı.

Kitabından uyarlandı

Yılmaz’ın Tüm Mümkünlerin Kıyısında kitabından uyarlanan belgesel için mahalle halkı arasından Sergen Eşme, başrol oyuncusu seçildi. Eşme, geçen hafta mahallede, kendisinin de aralarında olduğu iki grup içinde silahların kullandıldığı çatışmada yaralandı.

Yılmaz ve Yiğit, filmi seyirciyle buluşturmaya hazırlanırken yaşadıkları talihsiz vaka sebebiyle kederli olduklarını söylemiş oldu.

Festivallerde yarışacak

Yarı belgesel film, yarı belgesel oyun (Docudrama) tarzındaki belgesel filmin yazarı  Meltem Yılmaz ile yönetmen Şahin Yiğit de tedaviye alınan Sergen Eşme’nin bir an ilkin sağlığına kavuşmasını dilediler.

Tüm Mümkünlerin Kıyısında projesi tamamlandıktan sonrasında Berlin ve Venedik film festivalleri başta olmak suretiyle ulusal ve internasyonal arenada birçok festivalde yarışmaya girecek.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *