Oyuncu Toby Kirkup evinde ölü bulunmuş oldu

Dünyaca tanınan oyuncu Toby Kirkup‘un ölümü, sanat dünyasında büyük şaşkınlık ve üzüntü yarattı. Peaky Blinders ve Emmerdale‘de rol alan erkek oyuncu Toby Kirkup, kollarında hissettiği karıncalanma ve göğsündeki ağrının arkasından hastaneye başvurdu. Hastanedeki işlemlerinin arkasından eve yollanan Kirkup, evinde vefat etti.

Otopsi neticeleri çıktı

29 Ağustos’ta Huddersfield Kraliyet Hastanesi‘ne yatırılan Kirkup’un aynı gün taburcu edilerek evine göndermiş olduğu öğrenildi.

Kirkip’e gastrit teşhisi konulmasının arkasından taburcu edildi. Sadece, eve döndüğünde durumu kötüleşen oyuncu, kusmaya başlayıp kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. Otopsi raporunda da oyuncunun ölümünün naturel nedenlerle olduğu açıklandı.

Ailesi, ölümün araştırılmasını istiyor

Sadece adli tıp uzmanı Catherine Toner, aktörün daha ilkin uyuşturucu ve alkol sorunları yaşadığını söylerken ailesi de tedaviyle ilgili endişeleri bulunduğunu belirterek ölümünün araştırılmasını istedi.

Polis rolünü canlandıran oynuyordu

Kirkup, altıncı ve son sezonunun çekimlerini Mayıs ayında tamamlayan Peaky Blinders‘da polis olarak rol almış, dizinin geçtiğimiz yıl Ocak ayında devam eden çekimleri, geçen Mart ayında pandemi sebebiyle durdurulmak mecburiyetinde bırakılmıştı.

Huddersfield Üniversitesi’nde drama okuyan Kirkup, yazar, sahne sorumlusu, TV sunucusu ve oyunculuk yapmıştı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *