Paris sokak stili Parizyen nedir ve iyi mi uygulanır?

Fransız kadınlarının gözde stillerinden önde gelen parizyen stilin ne işe yaradığını biliyor musunuz? Parizyen biçim iyi mi yapılır? Sizler için Paris’in sokak modasında gözde olan parizyen stilin ipuçlarını araştırdık. Son yıllarda devletimizde de çoğunlukla uygulanan parizyen stile dair bilinmeyenleri haberimizin detayında bulabilirsiniz.

Modanın başkenti olarak kabul edilen Paris, kent sokaklarında her dört hanımdan ikisinin uyguladığı bir stile haizdir. Bu stile parizyen yoldam deniyor. Bir Paris sokak modası haline gelen parizyen stili, tesettür giyimde de kendisine yer buluyor. Bu yoldam, 1940’lı yıllardan beridir Paris’te uygulanıyor ve çoğunlukla üst katman insanoğlu tercih ediyor. Köklü bir geçmişi olan parizyen stilin temelini oluşturan parçalar ise kumaş pantolonlar, bluzlar ve ceketler oluyor. Ceketler; salaş, rahat ve kullanışlı parçalar olarak bu stilde içeriyor. 

Bunların yanı sıra kaba gözlükler, eldivenler, el çantaları, tek takı ve düz bir makyaj da, Parizyen stilin temel taşlarını oluşturuyor. Tek çizgili parça ya da tek renk oluşturularak tercih edilen giysiler, cool görünümü artırmaya destek oluyor.

Bu biçim bir yoldam çoğu zaman sonbahardan kışa geçişte tercih edilse de, yaz sezonu için de Paris sokaklarında görülebiliyor. Bu da, aynı parçaların ince kumaşları ile sağlanıyor.

Türk modasında sokaktaki ciddi biçim olarak adlandırılan ve birçok fenomenin tercih etmiş olduğu bu stile haiz olarak siz de bir parizyen hanım olmayı başarabilirsiniz. Bu alanda en iddialı isim ise; toplumsal medya fenomeni Gutu adlı hanım oluyor.

Her senenin modasını takip ederek parizyen stili tekrardan tasarlayan Gutu, eskimeyen modanın en iddialıları içinde içeriyor. Modada eskimeyen parçalarla her yıl gündemde kalan bir parizyen stili oluştuabilen kişilere, en süratli ve kolay kombin hazırlayan tanımı yapılıyor.

Gundemtube.com haber platformu ile güncel ve yeniliklerden haberdar ol! Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *