Patates rejimi iyi mi yapılır? Örnek rejim sıralaması! Haşlanmış patates ile yoğurt rejimi

Kızartmaya bakılırsa oldukça daha sıhhatli bir pişirme yöntemi olan haşlama ile patates yemeye rejimde de devam edebilirsiniz. Haşlanmış patates kaç kalori? Haşlanmış patates yiyecek kilo aldırır mı? Kilo verebileceğiniz örnek haşlanmış patates rejimi:

HABERE AİT FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

Sabah kahvaltılarında daha oldukça kızartılarak tercih edilen akşamleyin ise yiyecek olarak tercih edilen patates normalde bolca oranda nişasta ihtiva eder. Nişastalı olmasına karşın yağı olmadığı için rejimde tercih edilebilecek olan haşlanmış patates tüketimi ile sıhhatli bir pişirme sağlanabilir. Demir, Folik asit, lif ve potasyum benzer biçimde vücuda lüzumlu olan gıda değerlerini içinde bulunduran haşlanmış patateslerin tüketileceği vakit kalori miktarına dikkat etmek gerekir. Gündelik yaşantısında sofrasından patatesi tamamlanmamış etmeyen kimselerin kolaylıkla uygulayabileceği haşlanmış patates yardımıyla fazlalık kilolarınızdan kurtulmaya çalışabilirsiniz. Doktorunuza sormadan uygulamamanız ihtiyaç duyulan patates rejiminde bilinmesi gerekenleri sizlere derledik. Haşlanmış patates yiyerek iyi mi zayıflanır? Kilo verdirdiği öne sürülen patates rejimi…

Gramaj ve porsiyonuna bakılırsa haşlanmış patatesin kcal değerleri: 

  • 1 ufak porsiyon (100 gr) 1 tane haşlanmış patates kalori kıymeti 93 kcal
  • 1 orta porsiyon (200 gr) haşlanmış patates 183 kcal
  • 1 büyük porsiyon (300 gr) haşlanmış patates 279 kcal.

HAŞLANMIŞ PATATES KİLO ALDIRIR MI?

Rejime uygun şekilde haşlayacağınız patates sebzesi ile zayıflamaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Yağ ve tuz kullanmadan haşlama ile pişireceğiniz patatesleri bölüme ayırmadan ilkin bir süre dolapta beklemeye alın. Böylelikle lüzumlu vitamin ve minerali alacak ve düşük kalori ile öğünü atlatmış olacaksınız.

HAŞLANMIŞ PATATESİN KİLO ALDIRAN PİŞİRME YÖNTEMİ:

Patatesleri yağ ile haşlayıp peşinden ezerek içine süt, tereyağı yada peynir benzer biçimde malzemeler katarak püre haline getirirseniz gıda değerlerini yok etmiş olmuş olursunuz. Haşlanmış patates yiyerek kalori sınırını aşmak istemiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz benzer biçimde içine bir şey ilave etmeden haşlama yöntemi ile patatesleri pişirmeniz en doğrusu olacaktır.

HAŞLANMIŞ PATATES İLE DİYET NASIL YAPILIR?

Örnek rejim sıralaması:

1.gün

Kahvaltı: 1 tane haşlanmış patates, 4 yiyecek kaşığı yoğurt
Öğlen yemeği: 1 tane haşlanmış patates, 4 yiyecek kaşığı yoğurt
Akşam yemeği: 8 yiyecek kaşığı yoğurt

2.gün:

Kahvaltı: 4 yiyecek kaşığı yoğurt
Öğlen yemeği: 1 tane haşlanmış patates, 3 yiyecek kaşığı yoğurt
Akşam yemeği: 1 tane haşlanmış patates, 8 yiyecek kaşığı yoğurt

3.gün:

Kahvaltı: 1 tane haşlanmış patates
Öğlen yemeği: 1 tane haşlanmış patates, 3 yiyecek kaşığı yoğurt
Akşam yemeği: 4 yiyecek kaşığı yoğurt

NOT: Rejimi uygularken her gün 2 litre su içmeyi dikkatsizlik etmemelisiniz. Şeker kullanmadan günlük 3 bardağı aşmayacak şekilde siyah çay ya da yeşil çay içebilirsiniz.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *