Pfizer-Biontech aşısı yaptıran bayanların göğsü mü büyüyor? İddialar şoke etti!

BioNTech aşısı yaptıranların mühim bir kısmı ikinci doz aşıdan sonrasında daha çok yan tesir hissetmekten yakınıyor. Bu yan etkisinde bırakır çoğunlukla bitkinlik, baş ağrısı, titreme, mide bulantısı yada kas ağrısı benzer biçimde yakınma. Sadece bu yan etkilere Norveç’ten oldukça bir yakınma daha eklendi.

Fazlaca sayıda hanım göğüslerinin büyüdüğünü yazdı

Sputnik’in NRK’nın aktardığına nazaran, 17 yaşındaki Emma, TikTok paylaşımında, aşı prosedüründen 2 hafta sonrasında göğüslerinin büyük seviyede büyüdüğünü yazdı. Emma’nın bu paylaşımından sonrasında birçok hanım yorumlarda benzer durum yaşadıklarını bildirdi.

“Lenf düğümlerinin büyümesinden kaynaklanıyor”

Uzmanlar ise, hanımefendileri endişelenmemeye çağırdı. Hekim Heinrich Backmann, aşı yapılınca geçici bir süre için lenf düğümlerinde gelişme yaşanabildiğini, bu yüzden göğüsler büyümüş benzer biçimde hissedildiğini söyledi.

“Aşılanan kadınların yüzde 10’unda görülüyor”

Norveç İlaç Ajansı’ndan Steinar Madsen de Backmann’ın söylediklerine katılarak, “Aşılanan kadınların yaklaşık yüzde 10’unda, koltuk altlarındaki lenf düğümleri büyüyor. Bu yüzden göğüs kısmı biraz öne çıkıyor ve daha büyük olmuş gibi görünüyor” ifadesini kullandı.

Pfizer’in Norveç temsilciliği, daha ilkin bu tür tepkilere rastlamadıklarını, fakat bu şekilde olayların yaşanabileceğini deklare etti.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *