Pinterest, Türkiye’ye temsilci atadı – Magazin Mahallesi Teknoloji

Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Twitter hesabından ‘haberler güzel’ mesajıyla yapmış olduğu açıklamada, 7253 sayılı kanun kapsamında toplumsal ağ sağlayıcısı Pinterest’in de bugün Türkiye’ye temsilcisini atadığını bildirdi.

Sayan, “Böylelikle ülkemizde günlük erişimi 1 milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcılardan temsilci atayacağını bildirmeyen kalmadı. Ülkemiz için büyük bir kazanım olan bu yolda, milletimizin dijital dünyadaki hakları artık daha etkin korunacak. Vatandaşlarımız karşılarında muhatap bulabilecek, sosyal ağlardaki mağduriyetleri daha hızlı giderilecek” dedi.

Sayan, 1 Ekim 2020 itibarıyla başlamış olan süreci hatırlatarak, “Kanunda kademeli olarak; yönetimsel para cezası, reklam yasağı ve bant daraltma yaptırımları getirilmişti. Bant daraltma yaptırımı uygulanmadan toplumsal ağların ülkemize gelmesini sevindirici buluyoruz. Yurttaşlarımızın haklarını korumak için yaptığımız düzenlemenin getireceği yararları, ilerleyen dönemlerde fazlaca daha net göreceğiz.

Bu düzenlemeye öncülük eden başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve süreci yöneten Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’a şükranlarımı sunuyorum. Toplumsal ağlara ilişkin düzenlemeyi, dünyanın birçok ülkesine örnek olacak şekilde 7253 sayılı kanunu hayata geçiren TBMM ve milletvekillerimize teşekkür ediyorum.

Alın teri döken emek verme arkadaşlarımızı, destek veren sivil cemiyet kuruluşları ve basın kuruluşlarımızı kutlama ediyorum. Hayırlı olsun” diye konuştu.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *