Piyasalar – Stars, Lennar Terfi etti; Ameritrade Daha da Düştü

Investing.com – 2 Ekim Çarşamba günü piyasalarda ilgi çeken hisseler:

TD Ameritrade Salı günkü %26’lık kaybını artırarak %3,8 oranında bir düşüş daha yaşadı. ABD hisse senedi, opsiyon ve borsa yatırım fonları için komisyonlarla işlem yapmayı bitirme mevzusunda Charles Schwab’ı (NYSE:SCHW) izledi. CNBC’ye bakılırsa Barclays (LON:BARC) analistleri Ameritrade’in 2020 yılı için hisse başına kazanç tahminlerini %30 düşürdü.

Stars Group %35 terfi etti. Şirket Flutter Entertainment ile bütün hisselerle birleşme mevzusunda anlaştı. Bu, kumar için yavaş yavaş serbestleşen bir ABD pazarını açmaya çalışmış oldukları için birleşik gruba kuvvetli bir pozisyon verecek.

Johnson & Johnson (NYSE:JNJ) %1,0 terfi etti. Opioid krizindeki görevi sebebiyle daha büyük yükümlülüklerle karşı karşıya kalabileceği federal bir mahkemeyi önlemeye imkân sağlayacak bir hamle ile Ohio’da iki davayı 20 milyon dolarla anlaşarak çözmeyi kabullendi.

Exxon Mobil (NYSE:XOM) %1,0 geriledi. Şirket Eylül ayına kadar olan üç ay içinde etkinlik kârının art arda dördüncü çeyrekte de düşmüş olduğu uyarısını yapmış oldu. Ham petrol tutarları küresel ekonomik durgunluğa karşı düşüş yaşadığından nedeniyle, bütün majör bölümleri acı çekti.

Lennar (NYSE:LEN) %2,9 kazanç elde etti. Düşen mortgage oranlarının satın alınabilirlik ölçümlerine destek oldukça, Ağustos ayına kadar olan üç ayda hem kazancı hem de geliri tahminleri aştı.

Nike (NYSE:NKE) %0,5 yitirdi. Şirket, CEO Mark Parker’ın yüz karası atletizm antrenörü Alberto Salazar tarafınca doping prosedürleri mevzusunda bilgilendirildiğini öne devam eden raporlardan nedeniyle hala baskı altında.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *