Polonya’yı deviren Filenin Sultanları yarı finale terfi etti

Türkiye A Ulusal Hanım Voleybol Ekibi, CEV Avrupa Hanımefendiler Voleybol Şampiyonası Çeyrek Final maçında Polonya ile karşılaştı. Rakibine adeta nefes aldırmayan ‘Filenin Sultanları’, 3-0 galip gelmiş olarak yarı finale adını yazdırdı.

Bulgaristan’ın Filibe kentindeki Kolodruma Spor Salonu’nda oynanan maçın ilk iki setinde görkemli bir oyun ortaya koyan ‘Filenin Sultanları’, 25-18 ve 25-14 almış olduğu setlerle 2-0 öne geçti. Son sette temposu birazcık düşse de rakibine geçit vermeyen Türkiye A Ulusal Hanım Voleybol Ekibi, 25-22 yenik ederek yarı finale terfi etti.

Rakip 1 Eylül’de belli olacak

Avrupa Şampiyonası’nda 7’da 7 yaparak ilerleyen ve rakiplerine bir tek 2 set veren ‘Filenin Sultanları’, yarı final maçlarını Sırbistan’da meydana getirecek. Türkiye, 3 Eylül’de Sırbistan-Fransa maçının galibi ile oynayacak. Sırbistan-Fransa maçı 1 Eylül’de oynanacak.

Filenin Sultanları’, ilk maçta Romanya’ya ve Son 16 Turu’nda Çekya’ya karşı verdiği sertler haricinde bütün maçlarını 3-0 kazanmıştır. Türkiye A Ulusal Hanım Voleybol Ekibi, bu süreçte Ukrayna, İsveç, Finlandiya ve Hollanda’yı set vermeden geçti.

Yarı finale 6’da 6 yaparak gelen ve üstün dereceli bir seri yakalayan Türkiye, Polonya’yı da yenerek, rekorunu geliştirdi.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *