Ramazan sofraları için çatal, kaşık ve bıçak seti alırken nelere dikkat edilmeli?

Bugün itibariyle kutsal Ramazan-ı Şerif ayına girilmiş bulunuluyor. Özenle hazırlanan iftar ve sahur sofralarının en mühim detaylarından biri, çatal, bıçak ve kaşıklardır. Peki bir çatal, kaşık ve bıçak seti alırken nelere dikkat edilmeli? Çelikten üretilmiş bir parçanın haiz olması ihtiyaç duyulan ölçü nedir? Sizler için bu sorulara cevap aradık ve 2020 sezonunun en şık çatal, kaşık ve bıçak modellerine yer verdik.

Mutfak alışverişinde en seçici olunması ihtiyaç duyulan ürünlerin başlangıcında, çelikten üretilen ürünler gelir. En sık kullanılan çelik ürünlerinden olan çatal, kaşık ve bıçak modelleri, mağazalarda çoğunlukla set halinde satılır. Sadece online alışverişler esnasında, ürün bilgileri kısmında dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan detaylar bulunur. Bu bilgileri bilmeden herhangi bir çelik ürün alışverişi yapmamanız gerekir. Peki çelik ürünler aleyhinde bilmeniz gerekenler tam olarak nedir? Kesinlikle yaşam uzunluğuna dikkat etmeniz gerekir. 18,10,3 mm. uzunluğunda  bir kaşık çatal bıçak seti, yüzyıllık bir ömre haiz olur. Set kutularının üstünde yazan yaşam garantisi de tam olarak buna bağlı olarak belirtilir. Çelikler ile ilgili bilmenizde fayda olacak en mühim şey budur.

ÇATAL, KAŞIK, BIÇAK ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Bu aşamada da kaşık, çatal ve bıçağın haiz olduğu metal ölçüsüne ehemmiyet vermeniz gerekir. Eğer aldığınız bu setten bir parça bükülüyorsa, bu parçanın 2 mm. ve bu ölçüden de daha ince bulunduğunu, bükülmüyorsa da 3 mm. ve yukarı bir kalınlığa haiz bulunduğunu gösterir.

Alacağınız setin 3 mm. ve daha üstü bir kalınlıkta olmasına dikkat etmelisiniz. Bir kaşık, çatal ve bıçak seti alırken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan öteki nokta ise desen mevzusudur. Her ne kadar şık dursa da, desensiz modelleri satın almanız daha doğru olacaktır. Bundan dolayı makinede yıkanan desenli modeller, bir süre sonrasında haiz oldukları metalik özellikleri kaybetmeye başlayacaklardır.

                                    ÇATAL, KAŞIK VE BIÇAK MODELLERİ 2020

KARACA: 400 TL

KARACA: 400 TL

JUMBO: 1000 TL 

EMSAN: 120 TL – 254 TL

Gundemtube.com haber platformu ile güncel ve yeniliklerden haberdar ol! Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *