Ramiz Dayı’nın Gençliği | Gundemtube.com

Ramiz Karaeski’nin Gençliği Tek Parça (6 Saat Full)

Ramiz Karaeski, 1971 senesinde İstanbul’a geldi. Kenan Birkan ve Selma Hünel ile yolu daha ilk günden kesişmişti.

Badireli bir süreçte; kendi bileği ve yüreği, Kenan’ın da aklı ve iş bitiriciliği ile ilkin Jilet Ahmet’in mekanına haiz oldu, ondan sonra da Hayratlı lâkaplı Sait Duman’ın yanına sağ kolu olarak geçti.

Ramiz’in engellenemez ilerleyişi Hayratlı’nın canını sıkmaya başlamıştı. İstanbul’a gelen kanlılarına onu satarak kurtulma planı, Ramiz’in çatışmadan sağ çıkması ile amacına ulaşamamış ve kendisini gizliden harp ilân etmiş durumuna soktu. Ramiz buna, Selma ve Kenan’ın desteğiyle organize etmiş olduğu şeytanî planla Kara Celâl’i de ortadan kaldırarak karşılık verdi. Bu karşı hamleden sonraki günlerde Hayratlı’nın mekânında, gazetecilerin de olduğu bigün vaka çıkararak gizli saklı harbi aleniye çevirmekle kalmamış; kendisinin ve Selma’nın Meşhur olmasını elde etmiştir.

Vakalar gelişirken, Ramiz ile tanışması öncesi ailesinden uzaklaşan Kenan’ı, ailesine geri kazandırmak isteyen ağabeyi Selim Uğurlu ortaya çıkar. Ramiz’in yok olması ile Kenan’ın eve geri döneceğine inana Selim, Kenan’ın da haberi olmadığı bir oyun ile Ramiz’i, Hayratlı’ya satar. Bunu anlayan Kenan, Selim’in deşifre olmaması için Hayratlı’yı öldürür. Bu katliam sonrası artık Kenan’a eve dönüş yolu da kapanık olur.

Ramiz, Kenan’ı ortalama 4 ay süresince Antep’te saklar. Bu süre zarfında sıkılan Selma’nın iyi zaman geçirmesi için onunla daha oldukça ilgilenir, bu ilgileniş aralarında yakınlaşmaya dönüşür. Ne var ki Ramiz, iki yıl içinde geldiği bu noktadan, haiz olduklarından Kenan’a karşı duyduğu arkadan iş çeviriyormuş hissiyatı sebebiyle vazgeçer ve Kenan geri döndükten sonrasında mekânı Kenan’a bırakarak gazinodan ayrılır.

Arada gel gitler olur, Kenan’ın Selma’ya tam olarak açılamaması, Selma’nın güç ve şöhret ardında olup bu yolda gerek Hayratlı’ya, gerek Kenan ve Ramiz’e yakın durmaktan imtina etmemesi, birbirlerini ağabey ve kardeş olarak gören bu iki insanoğlunun arasını açmıştır. Ramiz, gazinoyu bıraktıktan sonrasında tabanca işine yönelir. Kenan’dan uzakta kalmış olduğu dönemde bu tür işler için bilek gücünün yanında akıl icap ettiğini anlamış olur ve bunun gereğini yapar. Selma, sahnelerden sonrasında beyazperdede kendini göstermeye adım atar. Kenan, artık Ramiz’i minik görmektedir. Onunla her fırsatta alay eder. Yaşananlar sonrası aslına bakarsan evli olan Ramiz ailesine dönerek mütevazı bir yaşam yaşamak ister. Evlatları olur. Devamlı okur. Kendini geliştirir. Heyhat! Selma’yı unutamaz. Selma da Ramiz’i unutamaz. Aslen her türlü hırsına karşın en başından beri Ramiz’i sevmektedir.

Aradan aylar geçer…

Ramiz aşkına gem vuramaz, gizliden Selma’yı takip eder. Selma’nın, Kenan ile beraber yaşadığını görür. Kenan evleneceklerini, Selma’nın da hamile bulunduğunu söyler Ramiz’e. Oysa ortada mutlu bir yuva yoktur. Kenan, Selma’ya zorla haiz olarak evlenmeye zorlamıştır. Ramiz ilk başta durumu anlayamaz. Selma’nın Kenan ile evleneceği üstüne şüpheye kapılır. Selma’yı konuşturur ve gerçeği öğrenir. Selim’in engellemesine rağmen düğünü basar. Önlemli olan Kenan, adamlarını devreye sokarak çatışma çıkarır. Ramiz çatışmadan yaralı olarak kurtulur ve daha ilkin yakaladığı Selim’in canına karşılık Kenan’dan Selma’yı ister. Kenan, aşkını tercih eder. Ramiz, Selim’i öldürür, aynı anda Selma da Kenan’ı yaralar…

Kenan, saplantı hâline getirmiş olduğu Selma’yı gene elinden kaçırmış olur…Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *