Rapçi DMX, yoğun bakıma kaldırıldı! Sıhhat durumu iyi mi?

Meşhur rapçi ve erkek oyuncu DMX, kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırıldı. Türkiye’de de oldukca büyük bir fanatik kitlesine haiz olan ve aralarında Jay-Z, Ja Rule, Eve ve LL Cool J benzer biçimde isimlerle birçok ortak projede çalışan ve bilhassa 1990’lara damga vuran rap ve hip-hop figürünün yoğun bakımda olduğu açıklandı.

DMX’in avukatı Murray Richam, DMX’in uyuşturucu yüzünden fenalaşarak kalp krizi geçirdiğine dair iddialara ise cevap vermedi. Uzun seneler süresince uyuşturucu kullandığı malum ve rehabilitasyona da giden DMX’in bilincinin kapalı olduğu açıklandı.

DMX sahne adını kullanan 50 yaşındaki Earl Simmons’ın avukatı, “Yaşam destek ünitesine bağlıydı. Şu an değil, nefes alıp verebiliyor fakat beyin aktivitesi çok az” dedi.

Birçok filmimizde de rol aldı

15 evladı olan DMX geçmişte hayvanlara zulüm, trafikte sorumsuzluk, uyuşturucu ve tabanca bulundurma benzer biçimde suçlardan hapis cezası yatmıştı.

2018 senesinde vergi kaçırmakla ilgili hakim karşısına çıkan DMX, duruşmada kendi şarkısını çalmıştı. Hakim DMX’in “iyi bir insan” olduğuna kanaat getirerek 1 yıl hapis cezası vermişti.

Müzik kariyerinin yanı sıra aralarında Cradle 2 the Grave ve Romeo Ölmeli benzer biçimde filmlerin olduğu oldukca sayıda beyaz perde projesinde yer almıştı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *