Rekora koşuyor: ‘Dogecoin to the moon’ ne demek?

Sabah saatlerinden itibaren yükselişe geçen Dogecoin, 24 saat içinde yüzde 15 oranında yükselerek piyasa değeriyle yeniden en büyük beşinci kripto para oldu.

Yatırımcılarını sevindiren bu gelişmenin peşinden kullanıcılar toplumsal medyada binlerce paylaşım yapmış oldu. #Dogecointothemoon etiketiyle trendlerde yerini alan Dogecoin, Elon Musk desteğiyle de yükselişini sürdürüyor.

DOGECOİN TO THE MOON NE DEMEK?

Dogecoin kullanıcıları içinde popüler bir ifade vardır: “To The Moon! (Aya!)”

Bu, para biriminin yükselen değerinin yatırımcılarda yarattığı hissiyatı tanımlamak için kullanılır.

Şu anda, Dogecoin için oldukca azca ticari uygulama bulunmaktadır; sadece para birimi, toplumsal medyada Dogecoin ipuçları paylaşan kullanıcıları teşvik ederek ve ödüllendirerek büyümeyi amaçlamaktadır.

ELON MUSK ETKİSİ

Tesla ve SpaceX CEO’su milyarder girişimci Elon Musk, Twitter’dan yapmış olduğu paylaşımda Dogecoin adlı kripto para birimini Ay’a çıkaracağını söylemişti. Musk’ın bu tweetinden sonrasında Dogecoin’in fiyatı yükselişe geçerken paylaşıma esprili yanıtlar verildi.

Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda Musk, “SpaceX, Dogecoin’i kelimenin tam anlamıyla Ay’a götürecek” ifadesini kullanmıştı.

Paylaşımın peşinden Dogecoin’in fiyatında artış gözlemlenmişti.. Böylelikle Dogecoin, 0.054 dolar seviyesinden yüzde 17’lik bir yükselişle 0.069 dolara kadar ulaşmıştı.

​SpaceX’in halihazırda Ay’a ve Mars’a yönelik misyonları bulunuyor. Şirket daha ilkin 2022’de Ay’a insanlı uçuşlar yapacağını duyurmuştu. Kısa sürede da Elon Musk, SpaceX’in yepyeni nesil roketi Starship’i 2024’te Kızıl Gezegen’e göndermeyi planladıklarını söylemişti.

The post Rekora koşuyor: ‘Dogecoin to the moon’ ne demek? first appeared on Gundemtube.com.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *