Rıfaz Ilgaz’ın ailesinden Hababam Sınıfı oyuncularına dava

Hababam Vokal Grubu davalık oldu. Rıfat Ilgaz’ın değindiği Hababam Sınıfı oldukca sevilince 70’li yıllarda beyazperdeye uyarlandı. Kemal Sunal, Tarık Akan, Münir Özkul, Adile Naşit benzer biçimde oyuncuların da rol almış olduğu Hababam Sınıfı serisi Yeşilçam’ın en oldukca izlenenleri arasına girdi.

Özgürlük’ten Özge Eğrikar’ın haberine gore, Hababam Sınıfı’nın unutulmaz sahneleri içinde, öğrencilerin her dönem sonunda sahneye çıkmış olduğu Hababam Vokal Grubu da vardı. Filmin oyuncuları Hayta İsmail diye tanınan Ahmet Arıman, Teoman Ayık ve Tuncay Akça seneler sonrasında bir araya gelmiş olarak Hababam Vokal Grubu’nu tekrardan canlandırdı.

Marka hakkına saldırı

Ilgaz’ın ailesi, “Hababam Sınıfı” markasını “Hababam Sınıfı Vokal Grubu” adı altında kullanarak marka hakkına saldırı ettikleri iddiasıyla Arıman, Ayık ve Akça’ya dava açtı.

2 marka içinde benzerlik bulunduğunu iddia eden Rıfat Ilgaz’ın ailesi, şimdilik 3 bin lira maddi tazminat ile ‘Hababam Vokal Grubu’ adlı sitelere erişimin engellenmesini talep etti.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *