Rusya’da ormanda kaybolan bebek 4 gün sonrasında bulunmuş oldu

Rusya’nın Smolensk bölgesinde 22 aylık Lyuda Kuzina, yazlık evlerinin civarlarında 4 yaşındaki ablasıyla beraber oynarken kayboldu. Ablasından uzaklaşarak tek başına ormanlık alana doğru giden Lyuda günlerce bulunamadı. Ortalama 400 gönüllü ve polis ekibi Lyuda’yı bulmak için seferber oldu. Yanında yiyecek ve içecek bulunmayan bebek, arama kurtarma ekipleri tarafınca evden 4 kilometre uzaklıkta bulunmuş oldu. Lyuda’nın vücudunda bir oldukça böcek ısırığı görüldüğü sadece sıhhat durumunun iyi olduğu açıklandı.

AĞACIN ALTINDA BULDULAR

Anne Antonina Kuzina yapmış olduğu açıklamada, “Bir daha asla annesinden uzaklaşmamak konusunda oldukça kararlı. Bu sözünü ne kadar süre hatırlayacak hiçbir fikrim yok. Ancak en azından öyle söylüyor” dedi. Gönüllülerin ilk gün vaka yerinden oldukça uzaklaşmadıklarını söyleyen Kuzina, “Dördüncü gün bir ‘hışırtı’ duymuşlar ve onu bir ağacın altındaki dalların arasında bulmuşlar” şeklinde konuştu.

Smolensk Çocuk Hastanesi’ne kaldırılan Lyuda’nın yakında taburcu edileceği öğrenildi.
Lyuda’nın hayatta kalma hikayesine benzer bir vaka 2016 senesinde da yaşanmıştı. Sibirya bölgesindeki bir ormanlık alanda kaybolan 3 yaşındaki bir adam çocuk, 72 saat sonrasında sağ olarak bulunmuştu.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *