Sadakatsiz’de o sahne için savcılığa kabahat duyurusu! Devlet kurumu harekete geçti!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, “Sadakatsiz” dizisindeki bir sahnede kurum çalışanlarının zan altında bırakıldığı nedeni öne sürülerek RTÜK‘e başvururken, tapu çalışanlarının bağlı olduğu Bayındır Işgören-Sen de Cumhuriyet Başsavcılığı‘na kabahat duyurusunda bulunmuş oldu.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü‘nün (TKGM), Kanal D ekranlarında yer edinen Sadakatsiz dizisindeki rüşvet sahnesiyle ilgili Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada, “Kurum çalışanları 3 Kasım’da Kanal D’de yayımlanan ‘Sadakatsiz’ dizisinde geçen bir sahnede yaratılmaya çalışılan algı ile zan altında bırakılmaya çalışıldı. Kurumumuz ve personelimize yönelik, düşünce ve ifade özgürlüğü ile eleştiri hakkının sınırlarını aşan gerçeklikle bağdaşmayan bu yayını asla kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz.” ifadesine yer verildi.

RTÜK’e müracaat

Açıklamada, Radyo ve Televizyonların Kurum ve Gösterim Hizmetleri Aleyhinde Kanun kapsamında “yayın hizmetlerine aykırı olan söz konusu yayın hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılması ile ilgili olarak Radyo Televizyon Üst Kurulu‘na (RTÜK) başvurulduğu, Kanal D‘ye de tekzip gönderildiği” bildirildi.

Sendikadan kabahat duyurusu

Bayındır Işgören-Sen‘den meydana getirilen açıklamada da sendikanın mevzu ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına kabahat duyurusunda bulunmuş olduğu duyuruldu.

“Söz konusu dizide sözde tapu memurunun rüşvet ile hizmet verme sahnesinin gösterildiği” belirtilen açıklamada, “Tapu çalışanları ve saygıdeğer kurum alenen rüşvetçi damgasıyla kamuoyu önünde aşağılandı. Mesai mefhumu gözetmeden özveriyle çalışan bütün TKGM çalışanları çirkin bir ithamla karşılaşmışlardır” ifadeleri yer aldı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *