Samsung’un yepyeni amiral gemisi Galaxy S21 FE 5G’nin fiyatı belli oldu

Samsung’un yepyeni amiral gemisi Galaxy S21 FE 5G’nin merakla beklenen Türkiye satış fiyatı belli oldu. Aygıt Türkiye’de 8 GB RAM kapasiteli modeli ile satışa sunulacak. 11 Ocak tarihinden itibaren Türkiye’de satışa sunulacak cihazın 128 GB’lık versiyonu 10.999 TL, 256GB versiyonu ise 11.999 TL’den süregelen fiyatlarla tüketicilerle buluşacak. Galaxy S21 FE 5G, öteki bütün Samsung akıllı telefonlarında olduğu şeklinde 3 yıl Android ve 1 yıl güvenlik güncellemesi olmak suretiyle; toplam 4 yıl güncelleme yardımı ile geliyor.

Hayranların en fazlaca gereksinim duyduğu anlamış olur için kuvvetli bir aygıt

Galaxy S21 FE, günümüzde 7/24 hareket halinde olan kullanıcılara ayak uydurabilen kuvvetli bir işlemcinin ve ekranın öneminden yola çıkılarak, Galaxy’nin öteki S21 Serisi cihazlarda da kullanılan en yepyeni ve süper süratli işlemci ‘Exynos 2100’ ile donatıldı. Exynos 2100, 5nm EUV (ekstrem ultra-viyole) teknolojisi yardımıyla kuvvetli performans ve yüksek enerji verimliliği sunarak daha iyi çoklu vazife ve oyun deneyimini mümkün hale getiriyor. Genişletilmiş NPU, suni zekâ görevlerini hızlandırırken entegre 5G özelliği ise kusursuz bir bağlanabilirlik sağlıyor.

Samsung’un ilk 5G-entegrasyonlu amiral gemisi mobil işlemcisi olan Exynos 2100, yüzde 20’ye varan enerji tasarrufu yada öncülü olan 7nm işlemciyle kıyaslandığında yüzde 10 oranında daha yüksek genel performans elde eden 5nm EUV işleme teknolojisini kullanıyor. Exynos 2100, daha yüksek bir iyileştirme elde edilmesi amacıyla iyileştirilmiş önbellek hafızası kullanımına ve daha kuvvetli bir vakit planı uygulayıcısına da haiz. Sekiz çekirdekli CPU, gücü 2,9 GHz’e kadar çıkabilen tekil Arm Cortex-X1 çekirdeği, yüksek performansa haiz üçlü Cortex-A78 çekirdeği ve güç tasarrufu elde eden dörtlü Cortex-A55’ten oluşan gelişmiş bir üç kümeli yapıdan oluşuyor ve öncülüyle kıyaslandığında çoklu çekirdek performansında yüzde 30’dan fazla iyileştirme sağlıyor.

Ertesi güne kadar devam eden pil ve 25W ‘süper hızlı şarj’ özelliği

Galaxy S21 FE; işte, evde, yolda kısacası her yerde, ertesi güne kadar devam eden bir pil ile donatıldı. Galaxy S21 FE’nin 25W Süper Süratli Şarj özelliğiyle güçlendirilen kuvvetli pili, yalnızca 30 dakikada %50’nin üstünde şarj edilebiliyor, böylece kullanıcılar Galaxy S21 FE’nin görkemli yüksek performansının keyfini asla bölünmeden çıkarabiliyor.

Ek olarak oyun tutkunları ve video içerik üreticileri, dinamik AMOLED 2X ekranda en yüksek çözünürlüğü elde eden S21 FE’nin ultra net, yüksek kaliteli grafikleri ve görüntü kalitesi karşısında büyülenecek. Galaxy S21 FE ile bütün oyunlar artık fazlaca daha keyifli hale geliyor. Cihazın Game Mode’da yepyeni 240Hz dokunmatik tepki hızı yüksek hızda tepki verme özelliğiyle performansı, 120 Hz yenileme hızı da ekran deneyimini yepyeni bir zirveye taşıyor.

Ustalaşmış düzeyde kameraya haiz olan Galaxy S21 FE’de en canlı fotoğraflar çekilebiliyor. Cihazın ‘Gece Modu’ da, Galaxy S20 FE’ye nazaran daha iyileştirildi. Galaxy S21 FE, bütün dostlarını çerçeveye sığdırmak isteyenlere Samsung’un şimdiye kadarki en iyi selfie deneyimini sunuyor. Galaxy S21 FE’nin gelişmiş 32MP ön kamerası yardımıyla kullanıcılar, bütün sevdikleriyle yüksek çözünürlüğünde olan selfie’ler çekebilecek, peşinden, suni zeka (AI) destekli gelişmiş ‘Yüz Güzelleştirme’ özellikleriyle en iyi görünüm için lüzumlu ayarları yapabilecek. Ek olarak, ‘Çift Kayıt’ özelliğiyle kullanıcılar, hem önlerinde hem de arkalarında olan biten her şeyi görüntüleyebiliyor. Kayıt tuşuna basıldığında gerisini her iki lensi aynı anda kullanarak görüntü alabilen kamera zahmetsizce hallediyor.

Samsung Galaxy S21 FE 5G için 1999TL’den süregelen değişiklik kampanyası

Samsung, Galaxy S21 FE 5G için kullanıcılara 1999 TL’den süregelen fiyatlarla bir değişiklik kampanyası da sunuyor. Kampanya kapsamında 4– 31 Ocak 2022 tarihleri içinde Samsung mağazalarından Samsung Galaxy S21 FE 5G modeli satın alan kullanıcılar, eski telefonlarını getirdiklerinde değişen oranlarda indirim almaya hak kazanıyor. Eski Samsung cep telefonunu getiren ve Değişiklik Kampanyası koşullarını elde eden tüketicilere KDV dahil 2000 TL, Samsung dışındaki telefonlarını getiren kullanıcılara ise KDV dahil 1500 TL olmak suretiyle, eski ürünün belirlenen değerine ek destek sunuluyor. Eski cep telefonlarının belirlenen değerinin 1000 TL tutarının altında olması durumunda kullanıcılar Samsung Türkiye tarafınca sağlanan bu ek desteğe hak kazanamıyor.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *