Sapık müzisyen, 14 yaşındaki kıza rögarda saldırı etti

İngiltere’de ve Avusturya’da geniş bir fanatik kitlesine haiz 34 yaşındaki metalci Daniel Hanson‘ın tecavüzleri, büyük şaşkınlık yarattı. Bilhassa genç kesime hitap eden Daniel Hanson‘un uzun bir süredir konserine gelen kızlardan bazılarına saldırı etmiş olduğu ortaya çıktı.

Yaşları 14 ila 22 içinde değişiyor

Daniel Hanson’un konser verdiği sırada, kendisini dinlemeye gelen kızlar arasından seçtiği 14 ila 22 yaş aralığındaki 14 kıza, toplumsal medyadan ulaşmış olduğu öğrenildi. Kızların da genç şahsa fanatik olması sebebiyle yanıt verdikleri, bu yolla Hanson’un ağına düştükleri öğrenildi.

Hanson’un şarkıcılığını kullanarak, kızlardan bazılarının numaralarını da almış olduğu aktarıldı.

Kızı kandırıp, yağmur rögarında saldırı etti

Hanson, gene konserine gelen 14 yaşındaki kızı gözüne kestirdikten sonrasında toplumsal medyadan kıza ulaştı. Hayranı olan kıza bildiri atan Hanson, bir süre konuşmuş olduğu kıza sonrasında cinsel içerikli mesajlar atmaya başladı. Peşinden da kızı kendisiyle gelmeye ikna eden Hanson, 14 yaşındaki kıza Newcastle‘ın batısındaki Jesmond’da bulunan yağmur rögarında tecavüzde bulunmuş oldu.

12 yaşındaki kıza onlarca defa saldırı etti

Hanson’un tecavüzleri böyle de sınırı olan kalmadı. Gene 12 yaşındaki kıza toplumsal medya üstünden ulaşan Hanson, kendisini 18 yaşlarında olarak tanıttıktan sonrasında kızla konuşmaya başladı. Ondan sonra kızı görüşmeye ikna eden Hanson, 12 yaşındaki kıza onlarca defa saldırı etti.

“Hayranı olduğu için inandık”

Hanson’un yargılandığı dava da görüldü. Mahkemede ifade veren kızlar, söz mevzusu şahsın hayranı olduklarını ve bu yüzden kendisine güvendiklerini dile getirdi.

21 yıl hapis yatacak

Hanson’un tecavüzlerinin, bir kızın suç duyurusu sonucu ortaya çıkmış olduğu öğrenilirken, 23 ayrı cinsel rahatsızlık suçlaması ile yargılanan Daniel’e 28 yıl hapis cezası verildi.Metal müzisyen, cezadaki indirimin arkasından 21 yıl hapis yatacak.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *