Şebnem Sönmez Wedding Boutique 2021 gelinlik koleksiyonunu tanıttı

Özelleştirilmiş kumaşlar, kristal ve inci işlemeleriyle zarif parçalar tasarlayarak, helen tarzdan, avangard modellere, klasik kesimlerden, salaş elbiselere, her tarza uygun modelleriyle Türkiye’nin gelinlik modasına yön veren tasarımlara haiz Şebnem Sönmez Wedding Boutique,  “Grace of Magic” ile 2021 sezonunu karşılıyor. Yepyeni koleksiyonda 90’ların moda kodlarını çağdaş bir  yaklaşımla yorumlayan Şebnem Sönmez Wedding Boutique, pandemide değişen trendleri göz önüne alarak tasarladığı gelinliklerde rahatlığı ve şıklığı aynı anda yakalamak isteyen gelinlere hitap ediyor.  

‘’Grace of Magic’’ Koleksiyonu 3 Ana Temadan Oluşuyor

1990’lı yılların özgür, yürekli ve duygusal gelinlerinden esin alınarak günümüze uyarlanan koleksiyonda 3 ana tema ve 30 değişik model göze çarpıyor. 

Özgür ruhlu gelinlere balon ve  fırfır kollar

Koleksiyonda, ipek tüller, ipek şifonlar, pliselenmiş danteller, tüller ve saydam boncuklarla işlenmiş dantel aplikelerden hazırlanan tasarımlara değişik renk ve dokulardaki kumaşlar birlikte rol alıyor. Bir modelde birbirinden değişik iki yada üç dantel kullanılması, transparan büstiyerler, kapuçino ve blash yansıyan renkler , uzun balon ve fırfır kollar, eteklerde ve kuyruklarda fırfır detaylar da 90’ların ruhunu taşıyan özgür gelinlere sesleniyor.

Yürekli ruhlu gelinlere derin dekolte ve yırtmaçlar

Sezonun yükselen trendlerinden derin sırt dekolteleri ve iddialı yırtmaçlardan oluşan modeller de yürekli gelinlere için tasarlanmış. Daha sakin ve mütevazi görünümlü gelinlikler ve çıkarılabilir parçalarla birden fazla görünüm elde etmeye olanak elde eden pelerinler, bolerolar, tül uzun duvaklar ve parmaksız dirsek üstü eldivenlerde koleksiyonun fark yaratan bilgileri içinde.

Duygusal ruhlu gelinlere üç boyutlu çiçekli danteller

Gelinlik modelinde çabasız görünüm yeğleyen gelinler içinse,  boru kesim etekler, kruvaze yakalar, klasikten de uzaklaşmayan, modernize edilmiş fransız dantelli  A line gelinlikler, şifon ve tül farbelalar, üç boyutlu çiçekli danteller, yaprak desenli aplikelerle hareketlendirilmiş tasarımlar bulunuyor. Geometrik zeminli dantellerle çiçek desenli aplik dantellerin buluşması da “Grace of Magic” koleksiyonunun örneksiz detaylarından. Koleksiyonda bohem stili benimseyen gelinler için de  puantiyeli tüller, vintage dantel ve nakışlardan oluşan keyifli seçenekler bulunuyor.

Şebnem Sönmez: ‘ Koleksiyonumu değişen trendleri göz önüne alarak hazırladım’

‘Grace of Magic’ in yaratım sürecini özetleyen Koleksiyon Tasarımcısı Şebnem Sönmez, sıkıntılı geçen 2020 yılının yepyeni dönemde alışkanlıkları da değiştirdiğini, tasarımda sadeliğin ve rahatlığın ön planda bulunduğunu söylemiş oldu.

Sönmez, ‘Pandemi nedeniyle artık geriye dönülemez bir sürece girdiğimizi gözlemliyorum. Eskiye dönük alışkanlıkların pek çoğu yavaş yavaş ortadan kalkıyor, kalabalık ve gösterişli düğün organizasyonları yerini sınırlı katılımlı, mikro düğünlere bırakıyor. Kapalı kaldığımız dönemlerde dünya modasını internet ortamında da olsa, bol bol izleme imkanı buldum ve şunu gördüm: Moda da bu değişimden payını aldı ve koleksiyonumu oluştururken yeni dünya düzeninin dinamiklerini göz önüne alarak çalıştım. 90’ların ruhunu yepyeni nesil gelinlerin gereksinimlerine karşılık gelecek şekilde yapmaya itina gösterdim. Ümit ederim yepyeni koleksiyonum da 30 senedir olduğu benzer biçimde gelin adaylarımızın en güzel gününü güzelleştirmeye destek sağlar’ dedi.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *