Seda Sayan bile hayrete düştü! Canlı yayında moloz yedi, izleyenler şaştı kaldı!

Seda Sayan‘ın programına katılan ve 23 yıl ilkin hamileyken canı toprak çeken hanım, o günden sonrasında günde 2 kiloya yakın moloz yediğini belirtti. Anlattıklarıyla ekran başındakileri şaşkınlığa uğratan hanım, “Buradaki topraklar değil. Memleketten özel olarak getirtiyorum” dedi.

Hamileyken başlamış

Hamile olduğu dönemde camdan dışarı bakarken canının toprak çektiğini söyleyen hanım, zorlandığı için dışarı çıkamadığını ve bu süreçte evde parke altındaki kum ve betonları sökerek yediğini aktardı.

Hanım, canının inşaat molozu çekmeye başlamasını, “Balkondan bakarken renkli toprak görüyordum. Toprak yemek için aşağıya inemiyordum hamileydim. Kapıların, parkelerin altından çıkarıp yiyordum kumları, toprakları. Sonra bıraktım.” sözleriyle söyledi.

Seda Sayan

“Günde 1-2 kilo yiyorum”

12 yıl sonrasında tekrar moloz yemeye başladığını aktaran hanım, şu şekilde devam etti:

“İki senedir devam ediyor. Günde 3-4 tane böyle alıp yiyorum. 1-2 kiloya yakın yiyorum. Engel olamıyorum kendime.”

Köyden moloz getirtiyor

Köyden moloz getirttiğini söyleyen hanım, “Buradaki topraklar değil. Köyde duvarlardan söküp getirttiğim topraklar. Köyde kardeşlerimin eski toprak evleri var. Onların duvarlarında var bunlar başka yerlerde yok.

Memleketten getirttirdim. Eşim istedi kargoyla yolluyorlar. Ne için diye sorduklarında ilaç diyorum. Kendime de yediremiyorum doğrusu toprak yememi. Söylemek istemiyorum.

Birisinin dizleri ağrıyor, dizlerine ilaç yapacakmışlar diye istedi öyleki geldi.” ifadelerini kullandı.

“Böbreklerinde ya da bağırsaklarında sorun çıkacak”

Eşinin durumuna üzüldüğünü belirten kocası ise, “Yaklaşık 25 senedir evliyiz. Toprak yiyor vücuda çok zararlı. Böbreklerinde taş çıkacak, bağırsaklarında sorun çıkacak. İnsan üzülmez mi ben ve çocuklar çok üzülüyoruz.” dedi.

Seda SayanHaber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *