Şeker hastasının yanan ayağı kent hastanesinde kesilmekten kurtarıldı

Elektrikli ısıtıcıdaki suyun dökülmesiyle ayağı yanan ve Ağrı ile Iğdır’daki devlet hastanelerinde bir süre tedavi gören İnak, ondan sonra Erzurum Kent Hastanesi Yanık Tedavi Merkezine başvurdu. Şeker hastası olduğundan ayağının kesilme ihtimali bulunan İnak, burada doktorların erken tanı ile ortalama 2 ay devam eden medikal ve cerrahi tedavisi sonucu şifa buldu.

Yusuf İnak, yapmış olduğu açıklamada, tedaviye karşın yarasının iyileşmemesi üstüne Erzurum Kent Hastanesine başvurduğunu söylemiş oldu.

Şeker hastası olduğundan yaranın iyileşemeyeceğine oldukça üzüldüğünü özetleyen İnak, “Erzurum Şehir Hastanemizdeki doktorlarımıza helal olsun, ayağım gitmişti. Onlar ayağımı tedavi etti ve sanki yeni bir ayak verdiler. Kesilecek denilen ayağımı kurtardılar.” dedi.

‘YENİ BİR AYAK KAZANDIM’

Ayağının kesilmekten kurtarıldığına oldukça sevindiğini belirten İnak, şunları kaydetti:

“Burada doktorlar ayağımı kurtarmak için çok çabaladılar ve çok üzerinde durdular. Allah’a şükür ayağımı kurtardılar. Buranın sorumlusu Dr. Mehmet Öztürk olmasaydı ayağım kesilebilirdi. Allah doktorlarımızdan razı olsun. Öyle güzel tedavi ettiler ki yeni bir ayak kazandım. Çok mutluyum. Hastanenin imkanları çok güzel, başka yerde böyle güzel hizmet görmedim.”

Hastanın oğlu Sebih İnak da Iğdır’da babasına ayağının kesileceğinin söylendiğini belirterek, “Bu süreçten sonra Erzurum Şehir Hastanesine geldik. Sağ olsun buradaki doktorlar 2 ay boyunca elinden gelenin fazlasını yaptı ve babamın ayağını kesilmekten kurtardı. Ailecek çok sevinçliyiz. Hocalarımız gece gündüz demeden babamla ilgilendi. Allah devletimizden, doktorlarımızdan ve hastane personelinde razı olsun” ifadelerini kullandı.

ERKEN MÜDAHALE KURTARDI

Yanık Tedavi Merkezi Sorumlusu Dr. Mehmet Öztürk ise İkliniğe getirildiğinde İnak’ın ayak yarasının oldukça fena ve enfekte bulunduğunu söyledi. Öztürk, “Hastanın yara bakımlarını yaptık, tendomlar iyi değil ve açıktı. Cilt defekti ve kaybı vardı. Yara bakımları sonrası yara iyileşti. Erken müdahale etmesek nekroz daha ilerleyip kemik enfeksiyonu gelişecek ve ayak kesilecekti. Şimdi yarası temiz. Cilt defektini kapatmayı planlıyoruz.” diye konuştu.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *