Seren Serengil, günler sonrasında canlı yayına çıktı

Mide küçültme operasyonundan sonrasında zor günler yaşayan müzisyen ve sunucu Seren Serengil, 43.5 kiloya kadar düşmüş, organları batkı etme noktasına gelmişti. Bir süredir serumla beslenen 50 yaşındaki sunucu, 17 Kasım Cuma günü ameliyat masasına yattı.

Başarıya ulaşmış geçen operasyonun arkasından sağlığına yavaş yavaş kavuşan Seren Serengil günler sonrasında ‘Söylemezsem Olmaz‘ programında yer aldı. Doktoruyla birlikte canlı yayında ameliyat sürecini özetleyen Meşhur sunucu şu ifadeleri kullandı:

“Çocuğumu kaybetmişken 76 kiloydum. İkinci ameliyata 67 kilo ile girdim. Benim de hatam var burada. Benim tanıdıklarımın asla birisi obez değildi, bu ameliyatı yaptırdıklarında. Son aşama erteleyen umursamayan bir yapım vardı benim.

Sizlerde benim ailemsiniz hepimiz her şeyi biliyor. Baygınlık geçiriyordum, fenalaşıyordum. Ameliyat olmasaydım bir ihtimal bugün aranızda olamayacaktım. Yiyecek yiyorum şimdi. ‘Aaa, fenalaşmadım. Saniyesinde wcye gitme gereği duymadım’ diyorum. Kesinlikle yanlış ameliyatı meydana getiren doktorla hukuki süreç devam ediyor.” dedi.

Serengil’in ameliyatını gerçekleştiren Dr. Alper Çelik ise, “İki durum söz mevzusu… Hakikaten hatalı bir işlem olabilir ya da hastanın bünyesi kaldıramıyor olabilir. Belli bir aşamadan sonrasında bu hastalıklar geri dönülemez hale geliyor. İnce bağırsakların fazlaca ciddi bir kısmı dönem dışı bırakılmış. Oradaki problemi derhal düzelttik. Alt mideyi bulmak için 30-45 dakika uğraştık. Alt mide ile üst mide arasındaki bağlantı kapatılmıştı.

Besin yalnız üst mideye giriyordu. İnce bağırsağın uzunluklarını ölçünce ve dönem dışı bırakılanları görünce ince bağırsakları derhal düzelttik. Birkaç ay sonrasında karaciğer iyileşecek bünye güçlenecek riskler azalmış olacak. Bu meydana getirilen işlemler hayatınıza da engel olmayacak. Alt midesiz de devam edilebiliyor. Bizim hedefimiz 55 kilo.  Şu an ki ameliyatımız daha frenleyici olacaktır. Seren Hanım tam anlamıyla iyileşmesi 1,5 yıl sürecek 3-4 hafta eski enerjisine kavuşacak.” dedi.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *