Seren Serengil’den fena haber! Acil ameliyata alındı! İşte sıhhat durumu…

Bir süredir ‘Dumping Sendromu‘ ile savaşım eden ve 2016’da geçirdiği mide opresyonunun peşinden hızla zayıflamaya süregelen Seren Serengil (50), hastaneye kaldırıldı.

“Safra kesesi çalışamayacak durumda”

Acil olarak ameliyata alınan Serengil’in sevgilisi Mustafa Tohma, toplumsal medya hesabından izahat yapmış oldu.

Tohma, “Geçirdiği ameliyat sonrası safra kesesi çalışamayacak duruma gelmiş. Bu nedenle safra kesesi alınacak. Böbreklerde su içmemesinden ve yine geçirdiği ameliyattan dolayı böbreklerde oluşan taşlar kanalları tıkadığı için acilen ameliyata alınacak. Dualarınızla bugünleri de atlatacak.” ifadelerini kullandı.

“Her yemekten sonra sendrom geçiriyorum”

Serengil, daha ilkin yapmış olduğu açıklamada, “46 kiloya düştüm. Günde 10-15 ilaç içiyorum ama vücutta kalmıyor. O yüzden serum da alıyorum. Bunları kendi kafasızlığımdan yaptım, kabul ediyorum. Yemek yediğim anda midem bulanıyor. Yemek bağırsağa gidiyor. Şekerim düşüyor, beynime oksijen gitmiyor. Her yemekten sonra sendrom geçiriyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

3.5 ayda 25 kilo

2016’da mide küçültme ameliyatı olan Serengil, o dönem hızla zayıflamaya başlamış hatta 3,5 ay şeklinde kısa bir sürede 25 kilo vermişti. Seren Serengil’e doktorları ‘geri dönüşüm ameliyatı’ olması icap ettiğini söylemiş oldu.

Bu operasyonda bağırsağın ‘gastrik bypass ameliyatı’ ile dönem dışı bırakılan kısmı tekrardan etken hale getiriliyor.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *