Şevval Şahin’den ‘bıktım’ isyanı – Magazin Mahallesi Magazin

Paylaşımları ve açıklamalarıyla sık sık adından söz ettiren Şevval Şahin, önceki gün sevgilisi Yiğit Marcus Aral ile Bodrum’a gitti.

Kahverengi taytı ve siyah deri ceketi ile poz veren Şahin, Instagram hesabından paylaşmış olduğu karelere, “Mükemmel pazar’ diyebiliriz” notunu düştü.

“Acil kilo alman lazım”

22 yaşındaki Meşhur modelin paylaşmış olduğu kareler toplumsal medyada münakaşa mevzusu oldu. Şahin’e takip edenleri, “İyice zayıflamışsın, bir deri bir kemik kalmışsın”, “Acil kilo alman lazım, olmaz böyle!” ve “Biraz et ye” benzer biçimde yorumlar yapmış oldu.

Bazen bu biçim yorumlara maruz kalan Şevval Şahin, zayıflığı aleyhinde meydana getirilen ağır eleştirilere Instastory’den cevap verdi.

“Saçma yorumlarınızdan bıktım”

Şahin, paylaşımında, “Hayır size anormal geldiği için kilo almayacağım. Sizin saçma yorumlarınız ve mesajlarınızdan bir tık bıktım diyebilirim. Yorum silip ‘block etmek’ten de (engellemekten) çok sıkıldım. Siz hangi kiloda mutluysanız öyle olun. Başkalarının kilosuna karışmak ne? Sanki sosyal medyada ideal güzellik kavramı yokmuş gibi bir de kadınlardan hâlâ body shaming (vücudu aşağılama) / cyber bullying (siber zorbalık) görmek üzücü. Hem equality (eşitlik) diyorsunuz, hem de Instagram’da popüler hesapları yargılamaktan çekinmiyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Meşhur model, sözlerine “Yazık! Beni Şevval yapan da size göre ‘anormal’ olan vücudum. Yes, I’m an Avatar and I love it! (Evet, Avatar’ım ve bunu seviyorum) Tabii ki her zaman pozitif mesaj atanları da görüyorum hep. Unuttuğumu sanmayın!” diye devam etti.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *