Sex Education dizisi üçüncü sezonu ile ekrana geliyor

Netflix’in geçtiğimiz yıl içinde 2. sezonuyla seyirci karşısına çıkan başrollerinde Gillian Anderson, Asa Butterfield, Ncuti Gatwa, Emma Mackey ve Connor Swindells‘in yer almış olduğu beğenilen dizisi Sex Education, şubat ayında 3. sürem onayını almıştı.

Yepyeni sezonun çekimleri aslen geçtiğimiz senenin mayıs ayında başlayacakken salgın dolayısıyla çekim zamanı ertelenmişti. Her neyse ki sonunda lüzumlu şartlar sağlandı ve yaz aylarının son haftalarına girilirken çekimlere başlandı. Pandemi şartları dolayısıyla sıkı önlemler altında gerçekleşen çekimlerin tamamlandığı ise mart ayında bir set çalışanının toplumsal medyada yapmış olduğu paylaşım vasıtasıyla ortaya çıktı.

Cinsellik, aşk, dostluk, cinsel yönelim, homofobi şeklinde en çok da fazla gelişme çağlarında, benliklerini bulma yolculuğuna çıkmış fertleri ilgilendiren mevzulara değinmesiyle beğeni kazanan dizinin yepyeni sezonunda oyuncu ekibine Jason Isaacs, Jemima Kirke ve Yakarma Saleh şeklinde adların de dâhil olduğu daha ilkin açıklanmıştı. Ek olarak merakla beklenen 3. sezondan yepyeni görseller de yayınlanmıştı. Şimdi ise seyirci ile 17 Eylül’de Netflix’te buluşması beklenen dizinin 3. sezonundan karakterlerin çıkacağı yolculuklara dair düşünce sunmaya destek olacak yepyeni fragman gösterildi.

Sevilen dizinin yepyeni sezonunda buluğluk dönemindeki Otis, basit hayatına devam ederken; Eric ve Adam, ilişkilerinde yepyeni bir döneme girerler. Jean ise beklediği bebeği için hazırlıklarla uğraşır. Bu sırada, okulun yepyeni müdürü Hope (Jemima Kirke) Moordale’i muhteşem bir okula dönüştürmek için elinden geleni yapar. Aimee feminizmi keşfeder, Jackson gönül verir ve yitik bir sesli bildiri ortalarda dolaşır.

Oyuncu kadrosunda Asa Butterfield, Gillian Anderson, Emma Mackey, Ncuti Gatwa, Connor Swindells, Aimee-Lou Wood, Kedar Williams-Stirling, Chaneil Kular, Simone Ashley, Mimi Keene, Tanya Reynolds, Mikael Persbrandt, Patricia Allison, Sami Outalbali, Anne-Marie Duff, George Robinson, Chinenye Ezeudu, Alistair Petrie, Samantha Spiro, Rakhee Thakrar ve Jim Howick’in yer almış olduğu dizinin üçüncü sezonuna Bay Groff’un daha başarıya ulaşmış ve pek mütevazı olmayan ağabeyi Peter Groff’u canlandıran Jason Isaacs,  Moordale’de bir talebe olan Cal’a yaşam veren, stüdyo sanatçısı ve söz yazarı Yakarma Saleh ve Elsie’nin üvey anası Anna olarak izleyeceğimiz Indra Ové katıldı.

Laurie Nunn tarafınca yazılan ve yaratılan dizinin yapımcılığını Eleven üstüne alıyor. Dizinin senaryo ekibinde Sophie Goodhart, Selina Lim, Mawaan Rizwan, Temi Wilkey, Alice Seabright ve Jodie Mitchell yer ediniyor. Üçüncü sürem bölümlerinin yönetmenliğini Ben Taylor ve Runyararo Mapfumo üstüne alıyor. Laurie Nunn, Ben Taylor ve Jamie Campbell hem de dizinin yürütücü yapımcılığını da üstüne alıyor.

8 bölümden oluşacak olan Sex Education 3. sürem, seyirci ile 17 Eylül’de Netflix’de buluşacak.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *