Sezonun trend kumaşı tafta kumaş nedir? Tafta kumaşın özellikleri nedir?

2020 sezonunda en oldukça tercih edilen kumaş türlerinden olan tafta kumaş, öteki kumaş türleri içinde en oldukça dikkat çeken modeller içinde yer ediniyor. Çoğu zaman düğün ve nişan giysilerinde tercih edilen tafta kumaşın ne olduğu ve özellikleri web üstünde oldukça aratılıyor. İşte tafta kumaş aleyhinde bütün bilinmesi gerekenler.

Düğün ve çağrı elbiselerinin yapımında tercih edilen tafta kumaş, dokuması en kolay olan kumaş çeşitlerindendir. Abiye, gelinlik, çağrı elbiseleri benzer biçimde dikkat çeken ve heybetli olması istenen parçalarda kullanımı tercih edilir. Sezonun trend kumaşlarından olan tafta kumaş, her yüzü aynı olan bez armür üstüne dokunur. Perdahlı bir kumaş türü olan tafta kumaş, bakışımlı bir görünüme haizdir. Yapım aşaması esnasında değişik renklerin kullanımı, ışık üstünde renk değişimi yaşamasına olanak tanır. Bu sebeple oldukça dikkati çekici bir özelliğe haiz olur ve giyen şahıs üstünde şık bir görüntü oluşturur. Peki tafta kumaşın özellikleri nedir?

TAFTA KUMAŞIN ÖZELLİKLERİ

Naturel kumaş sınıfında yer edinen tafta kumaşın kendi içinde, birden fazla çeşidi bulunur. Bir tek heybetli yapısından nedeniyle değil, nefes alma özelliğinden nedeniyle da düğün ve nişan benzer biçimde hususi günlerde giyilen giysiler için tercih edilir.

Nefes alma özelliği ve hafifçe bir kumaş olması yardımıyla, terletme yapmaz ve giyen kişiyi sıkmaz. Bu sayede de rahat hareket edilebilmesini sağlar.

Bu kumaş türü, kilo problemi olan ya da vücudunda kusurlarını kapatmak isteyenler için de idealdir. Mütevazı ve organik oluşundan nedeniyle, giyen kişinin olduğundan daha zayıf görünmesini sağlar. Dalgalı bir görünüme haiz olmasından nedeniyle da, vücuttaki kusurları kapatır.

Gundemtube.com haber platformu ile güncel ve yeniliklerden haberdar ol! Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *