Sinemalar açıldı, 9 film gösterime girdi! İşte haftanın filmleri (2 Temmuz 2021)

Süratli ve Öfkeli 9

Justin Lin’in yönetmen koltuğuna geri döndüğü; Vin Diesel, Charlize Theron, Helen Mirren, John Cena ve Jordana Brewster’in başrollerinde yer almış olduğu aksiyon türündeki yapım, Dom Toretto ve arkadaşlarının bu kez Dom’un kişisel geçmişinden gelen bir tehdide karşı mücadelelerini odağına alıyor.

Cruella

Emma Stone, Emma Thompson, Mark Strong, Paul Walter Hauser ve Kirby Howell-Baptiste’nin oyuncu kadrosunda yer almış olduğu “Cruella”yı Craig Gillespie yönetti. Emma Stone’un başrolünü üstlendiği güldürü türündeki film, Disney’in klasik animasyonlarından 101 Dalmaçyalı’da yavru köpeklerin peşine düşen fena karakter Cruella’nın, alternatif bir öyküsünü konu alıyor.

Hababam Sınıfı Yaz Oyunları

Tabiat Can Anafarta’nın yönetmenliğini yapmış olduğu; Toygan Avanoğlu, Yusuf Çim, Altan Erkekli, Fırat Albayram ve Giray Altınok’un rol almış olduğu “Hababam Sınıfı Yaz Oyunları”, yerli güldürü meraklılarının beğenisine sunulacak. Giray Altınok, Muammer Ikincil ve Levent Çimen’in senaristliğini beraber değindiği devam filmi, Kıbrıs’ta düzenlenen yaz oyunlarına katılan Hababam Sınıfı’ndan dört kafadarın burada yaşadıklarını mevzu ediniyor.

Salinger Year

Margaret Qualley, Sigourney Weaver, Douglas Booth, Seena Kerslake ve Brian F. O’Byrne’nın başrollerinde yer almış olduğu “Salinger Yılım”; 90’lı yılların ikinci yarısında Meşhur yazar J.D. Salinger’ın edebiyat ajansında işe süregelen genç bir kadının öyküsünü beyaz perdeye taşıyacak. Joanna Smith Rakoff’un aynı adlı anı kitabından uyarlanan yapımın yönetmenliğini Philippe Falardeau üstlendi.

Azap

Prömiyerinin gerçekleştirildiği Sundance’te ilgiyle karşılanan “Azap”, aniden ortadan kaybolan yaşlı anası Edna’yı bulmak için kızı Sam ile beraber annesinin evine giden Kay ve gizemli bir halde geri dönen Edna’nın öyküsünü konu alıyor. Emily Mortimer, Robyn Nevin, Bella Heathcote, Steve Rodgers ve Chris Bunton’ın rol almış olduğu filmi, Natalie Erika James yönetti.

Karınca

Nazif Tunç’un yönetmen koltuğunda oturmuş olduğu “Karınca” adlı yapımın başrollerinde Halit Karaata, Hacer Kızılhan, Oktay Dal, Jale Arıkan ve Oğuz Tunç bulunuyor. Dram türündeki film, iyilik niyetiyle yapmış olduğu yardımın, istenilmeyen fena sonuçlara yol açacağını öğrenen orta yaşta bir insanın, hatasını telafi etmek için giriştiği ölümüne mücadeleyi odağına alıyor.

Ehrimen: Kanlı Yol

Kemal Danacı’nın yönetmenliğini üstlendiği; Erol Sertel, Mustafa Aydın, Sevim Çömlek, Duhan Çetin ve Metin Köse’nin rol almış olduğu “Ehrimen: Kanlı Yol”, korku ve gerilim meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

Undine

Usta sinemacı Christian Petzold’un Berlin Film Festivali’nde “Gümüş Ayı” ödülüne layık görülen filmi “Undine”, Berlin’de bir tarihçi olan genç kadının, sevilmiş olduğu adam tarafınca terk edildikten sonrasında başından geçenleri konu alıyor. Paula Beer, Franz Rogowski, Maryam Zaree, Jacob Matschenz ve Anne Ratte-Polle benzer biçimde adların rol almış olduğu Almanya ve Fransa ortak yapımı filmin yönetmenliğini Christian Petzold yapmış oldu.

Lux Eterna

Gaspar Noe’nin yönettiği; Charlotte Gainsbourg, Beatrice Dalle, Abbey Lee, Felix Maritaud ve Karl Glusman’ın rol almış olduğu “Lux Eterna”; cadılar aleyhinde çekilen bir filmin setini odağına alıyor.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *