Sıradışı aşılama yöntemi! Parasız yumurta verilecek!

Rusya’nın uzak doğu federal bölgesinde yer edinen Habarovsk’ta hükümet, vatandaşları yepyeni tip corona virüsüne (Covid-19) karşı aşılamak için garip bir yönteme başvurdu.

Harabovsk Toplumsal İşlerden Görevli Başbakan Yardımcısı Yevgeny Nikonov, aşı yaptıran 60 yaş üstü kişilere 10 tane yumurtanın ücretsiz bir şekilde verileceğini duyurdu.

Nikonov yapmış olduğu açıklamada, bölgedeki yumurta üreticilerinin oldukça sayıda yumurtayı söz mevzusu vatandaşlar için tahsis ettiğini söylemiş oldu.

Yumurta dağıtma sonucu

Corona virüsü aşısı olmanın önemine de değinen Nikonov, önümüzdeki pazar günü kutlanacak Paskalya öncesinde aşı olacak 60 yaş üstü kişilere yumurta dağıtılması kararını pozitif bulduğunu belirtti.

Yumurta dağıtımının bugün ve yarın 14 aşı noktasında gerçekleştirileceği belirtilirken, 1.3 milyon sözü geçen Habarovsk Krayı’nda bugüne dek 78 binden fazla kişiye aşı yapılmış oldu.

Olay sayısı 50 binden fazla

Ülkede salgının başlangıcından bu yana tespit edilen toplam olay sayısının 50 binden fazla olduğu, 380 kişinin ise Covid-19 sebebiyle yaşamını kaybetmiş olduğu açıklandı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *