Sivasspor’da Rıza Çalımbay’ın Avrupa imgesel! “Hedefimize ulaşmak istiyoruz”

Gaziantep FK Teknik Direktörü Ricardo Sa Pinto, ilk 5 dakikada maça iyi başladıklarını söyleyerek, maçın ilk dakikalarından sonrasında takımın organizasyonunu kaybettiğini söylemiş oldu. Takımın topu kaybettiğinde yeteri kadar etkili olamadığını aktaran Pinto, ilk yarıda ofansif anlamda rakibe zarar verecek pozisyonlar bulamadıklarını ve yalnız kaleyi kabul eden bir şutlarının bulunduğunu belirtti.

İkinci yarıda takımın iyi toparlandığını fakat gol bulamadıklarını ifade eden tecrübeli teknik adam şöyleki konuştu:

“Kenarları iyi kullandıkları için orta alanı dengelemeye çalıştım. Çok garip bir gol yedik. Orada 6 kişiye 2 kişiydik sanırım. İkinci yarıda ofansif olarak daha iyi oynadık. Takım fiziksel olarak tam dinlenmemiş olduğu için ilk yarıda yön değiştirmeleri yapamadık. Bunu dengelemek için ikinci yarıda sistemi değiştirdik. Daha sonra sistem değişikliği ile benim görmek istediğim takımı gördüm. Birçok pozisyon bulduk, rakip kaleyi zorladık ama gol atamadık. Bu maçı kazanıp 5inci olmak istiyorduk.”

“Mirza Cihan’ı ilk defa ben oynatmaya başladım burada. Antrenmandaki performansı takıma katkı sunacağını gösterdi. Mirza daha çok çalışmalı ve gelişmeye devam etmeli. Daha zamanı var. Ona biraz zaman tanımak lazım, iyi çalışıyor, takıma katkı sağlayabileceğine kendi de inanıyor.”

The post Sivasspor’da Rıza Çalımbay’ın Avrupa imgesel! “Hedefimize ulaşmak istiyoruz” first appeared on Gundemtube.com.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *