Son Dakika! Eriksen’in Futbol Yaşamı Bitti mi?

Danimarka ile Finlandiya içinde oynanan 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası B Grubu ilk maçının 43üncü dakikasında Danimarkalı oyuncu Christian Eriksen, taç çizgisinin yanında aniden yere yığıldı. Tecrübeli oyuncu, sıhhat ekibinin ilk müdahalesi ve kalp masajının arkasından sedyeyle soyunma odasına götürüldü.

İngiltere’den meydana getirilen izahat ise keyifleri kaçırdı. Danimarkalı yıldızın eski kardiyoloğu olan Londra’daki St. George’s Üniversitesi’nden Dr. Sanjay Sharma tecrübeli futbolcunun futbol yaşamının tehlikede bulunduğunu söylemiş oldu.

ESKİ KARDİYOLOĞUNDAN ŞOK EDEN AÇIKLAMA

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası B Grubu ilk maçında Danimarka ile Finlandiya karşı karşıya geldi. Mücadelenin 43’üncü dakikasında ise oldukça üzücü bir vaka yaşandı.

YERE YIĞILDI

Danimarka’nın kullanacağı taç atışında topu almak için hareketlenen Christian Eriksen, taç çizgisinin yanında aniden yere yığıldı. Futbolcular acil olarak kenara işaret etti.

SAĞLIK EKİPLERİ KOŞTU

Mücadelenin hakemi oyunu durdurarak futbolcunun yanına koştu ve sıhhat ekiplerini sahaya çağrı etti. Futbolcuların kalp masajı sırasındaki görüntüsü objektiflere bu şekilde yansıdı.

KALP MASAJI YAPILDI

Eriksen’in yanına gelen sıhhat ekibi, oyuncuya kalp masajı halletmeye başladı. Öte taraftan ekip arkadaşları da tecrübeli oyuncunun çevresinde bir çember oluşturdu.

UMUTLANDIRAN GÖRÜNTÜ

Saha içinde uygulanan müdahalenin arkasından Christian Eriksen, sıhhat ekibi tarafınca soyunma odasına götürüldü. Bütün futbolcular içeri girdi. Christian Eriksen, bilinci açık bir halde saha kenarına alınması futbolseverleri umutlandırdı. Daha sonrasında iyi haberler geldi.

SAĞLIK DURUMU AÇIKLAMASI

UEFA’dan meydana getirilen açıklamada, hastanede tedaviye alınan Eriksen’in sıhhat durumunun stabil olduğu bildirildi. Bu açıklamanın arkasından Danimarka Futbol Federasyonu’ndan tecrübeli orta saha oyuncusunun bilincinin açık bulunduğunu duyuruldu. Yıldız ismin detaylı kontroller için hastaneye götürüldüğünü duyurdu.

 Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *