Son dakika haber: Ataşehir’de 5 kattan oluşan hususi yurtta yangın çıktı, öğrenciler sokağa döküldü

ATAŞEHİR, İSTANBUL (İHA) – Ataşehir‘de 5 kattan oluşan hususi yurtta yangın çıktı, öğrenciler sokağa döküldü

Ataşehir’de 300 kişilik talebe yurdunda yangın paniği youtube abone satın alma

İSTANBUL – Ataşehir’de 300 öğrencinin kalmış olduğu 5 kattan oluşan hususi yurtta yangın paniği yaşandı. Öğrenciler korkuyla sokağa döküldü.

Ataşehir’de 5 kattan oluşan hususi bir talebe yurdunda çıkan yangın paniğe sebep oldu. Yangın kısa sürede söndürülürken öğrenciler korkuyla sokağa döküldü.

Yangın, 02.30 sıralarında Ataşehir İnönü Mahallesi Nene Hatun Sokak üstünde bulunan 5 kattan oluşan hususi bir talebe yurdunda meydana geldi. İddiaya nazaran, yurdun 5’inci katındaki bir odada yangın çıktı. Öğrencilerin haber vermesi üstüne vaka yerine polis, itfaiye ve sıhhat ekipleri sevk edildi. Vaka yerine ulaşan itfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürdü. Yangın sebebiyle panikleyen yurtta kalan öğrenciler kendini sokağa attı. Ölen yada yaralanan kimsenin olmadığı yangında yurtta hasar meydana geldi. Polis ekipleri yangınla ilgili emek harcama başlattı.

Yurtta kalan öğrencilerden Mehmet Nuri Aydın, “Ders çalışıyordum. Odaya çıktım bir koku geldi. İlk başta pek önemsemedim. Sonra bir gürültü koptu. Yangın merdivenlerinden yanmaya başlamış zaten. Yangın var diye bağırdılar. Uyuyan arkadaşlarımız vardı. Onları uyandırdık. Bazı arkadaşlarımız baygınlık falan geçirdi. Yüzüne su falan attık. Çok korktuk. Verilmiş sadakamız varmış büyümeden önlediler” diye konuştu.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *