Son dakika: Muhterem Nur yaşamını yitirdi! Muhterem Nur kimdir?

Usta sanatçı Müslüm Gürses’in 87 yaşındaki yaşam arkadaşı Muhterem Nur hastaneye kaldırılmıştı. Yakınları herhangi bir izahat yapamayınca usta oyuncunun sıhhat durumu hepimiz tarafınca merak ediyordu. Muhterem Nur’un yaşamını kaybetmiş olduğu duyuruldu.

2013 senesinde vefat eden Müslüm Gürses’in eşi ve beyaz perdenin eski yıldızlarından Muhterem Nur, yüksek şekere bağlı organ yetmezliği sebebiyle Beylikdüzü Devlet Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınmıştı. Ortalama 2 haftadır tedavisi devam eden Nur’un yaşamsal tehlikesi devam etmiş olduğu haberleri gelmişti.

Arabesk müziğin efsaneleşmiş adı Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur, tedavi görmüş olduğu hastanede yaşamını yitirdi. 

Bir süredir böbrek yetmezliği ve solunum sistemi enfeksiyonu sebebiyle tedavi altında olan Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur’un bilincinin kapanmıştı. Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitm ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi devam eden Muhterem Nur önceki gün tekrardan yoğun bakım ünitesine alındı. Kan değerleri değişen Muhterem Nur solunum ve diyaliz aletine bağlanmıştı. 

SON AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE OLMUŞTU;

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitm ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi devam eden Muhterem Nur önceki gün tekrardan yoğun bakım ünitesine alındı. Kan değerleri değişen Muhterem Nur solunum ve diyaliz aletine bağlandı. Bilinci kapanan 87 yaşındaki Nur’un son durumu Gürses hayranlarını da üzdü.

YAKIN DOSTLARI ZİYARET EDEMEDİ

Yeşilçam’ın usta adları Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit ve Filiz Akın, Muhterem Nur’u hastanede ziyaret etmek istedi. Sadece enfeksiyon riski sebebiyle sanatçılara ziyaret izni çıkmadı.

MUHTEREM NUR KİMDİR?

Gerçek adı Aysel Muhterem Kısa olan Muhterem Nur, Türk Sineması’nda onlarca filmimizde yer almış beyaz perde oyuncusu ve şarkıcıdır.  Aslen Makedon göçmeni olan Muhterem Nur, 1932 Manastır doğumlu. Annesini ve babasını asla bilmeyen Nur, Sonrasında “teyze” söylediği bir karı tarafınca büyütüldü. 1942’de, İkinci Dünya Savaşı’nın dehşeti içinden bir kamyonun altında İstanbul’a kaçırıldı. Eyüp’e yerleştiler. 14 yaşlarında gene Eyüp’te bir dokuma fabrikasında emek harcama hayatına başlamış olan  Nur, bir subayla evliliğe ilk adımını attı sonrasında bir oğlu oldu.İlk film teklifini 1950’lerin başlangıcında Muharrem Gürses’ten alan usta sanatçı 986 senesinde Müslüm Gürses ile evliliğe ilk adımını attı.

Gundemtube.com haber platformu ile güncel ve yeniliklerden haberdar ol! Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *