Son Günlerde Eleştirilere Doyamayan Can Yaman’ı, Türkiye’nin En Antipatik İsimlerinden Biri Haline Getiren Çıkışları

Sen neymişsin be Can Yaman?

Ilk olarak rol arkadaşı Selen Soyder ile yaşamış olduğu tatsızlıktan başlamış olalım.

Hatırlarsanız Can Yaman, bir dönem Hangimiz Sevmedik dizisinde beraber rol almış olduğu Selen Soyder’le sette tartışmış; rol arkadaşına hakarette bulunmuştu. Bu da yetmemiş, üstüne bir de rol arkadaşına bardak fırlattığı ortaya çıkmıştı. Bu tarz şeyleri iddia olarak vermememizin sebebi de aralarında geçen davanın sonuçlanmış olması ve mahkemenin Can Yaman’ı ‘hakaretten’ suçlu bulması. Sadece Can Yaman her zamanki benzer biçimde şaşırtmamış ve almış olduğu para cezasını ‘ödemeyeceğini’ söylemişti.

Takipçilerini durduk yere tersleyen Can Yaman, ‘tepeden bakar tavrı’ sebebiyle de eleştirilmişti.

Şu günlerde birçok insan Can Yaman’ın ‘kendini beğenmişliği’nden dem vuruyor, bunun doğal geçmişte dayandığı bazı vakalar var. Can Yaman takipçilerinin rol almış olduğu Erkenci Kuş dizisi ile ilgili yorumlarına o şekilde cevaplar vermişti ki, resmen ‘tepeden bakar tavrı’yla tepkilerin odağı haline gelmişti.

Eğer eleştirilere bir anlam veremediyseniz, birkaç yorumlaşmayı daha şöyleki bırakalım.

Bu iyi mi bir mütevazilik, vallahi gözlerimiz yaşardı…

Birazcık da yakın gelecekten bahsedelim. Can Yaman hangi ülkeye giderse gitsin gerçekten inanılmaz bir kalabalıklık ve kaos yaşanıyor orada. Sanki bana Brad Pitt dediğinizi duyar gibiyiz.

İşte Can Yaman’ın yarattığı bu yaka paça çekiştirmeli izdihamlardan sonrasında bir video düşmüştü toplumsal medyaya. Videoda ispanyol bir insanın Can Yaman ulaşmadan önce insanlara bazı direktifler verdiği görülüyordu. Peşinden Can Yaman’ın para ile kendisine düzmece bir karşılama dizayn etmiş olduğu bile konuşulmaya başlamıştı. Doğal bunun üstüne kendisine tepkiler de çığ benzer biçimde büyüdü! Can Yaman’ın son Madrid izdihamından sonrasında havaalanındaki açıklamaları da tepki çekmişti.

Can Yaman’ın tepki çeken açıklamalarına da bir göz gezdirelim.

“Bütün dizilerim İspanya’ya satıldı. Orada durumlar farklı gelişti. Orada birçok kadın sosyal medyadan örgütleniyorlar ve geliyorlar. Çok üzücü keşke daha barışçıl olsak, birbirimize küfür etmesek, gurur duysak. Başka nasıl olabilir ki zaten” açıklamasını yapmış oldu. Buraya kadar her şey düzgüsel olabilir sadece sonrasında aynı tarihte orada olan ve sessiz sedasız tatilini icra eden Kıvanç Tatlıtuğ için söyledikleri, gene tepkilere niçin oldu. “Ne yapayım arkadaşlar, Kıvanç abinin dizileri İspanya’ya satıldı mı bilmiyorum. Eğer satıldıysa öyle olur satılmadıysa yapacak bir şey yok. Başka bir oyuncunun dizisi izlenmiyorsa orada Ünlü olması mümkün değil zaten. Benim dizilerim orada çok izleniyor.” yorumunu yapmış oldu. Ben, ben ve gene ben… Hep ben!

Tepkilere doyamayan Can Yaman furyası tam birazcık durulacak diyorduk ki, kendisi bir de ‘libido’ açıklamasıyla gündeme geldi.

Yaman, Cengiz Semercioğlu’na verdiği röportajda, Demet Özdemir ile ne kadar uyumlu olduklarından bahsederken, hem eski partneri için skandal sözler sarf etmiş; hem de ‘başrol oyuncusunun libidosunun yüksek olması lazım’ diyerek, hepimizi dumura uğratmıştı. Açıklamasını da şuraya iliştirelim: “Biz 20’nci bölümde sevgili olduk. Demet biraz snob olsaydı asla uyumlu olamazdık. Mesela “Hangimiz Sevmedik” dizisindeki partnerim Selen Soyder’le bu yüzden sorun yaşadım. Gel de şimdi sette bu problemlerin üstüne kamera önünde aşk çek. Başrol çiftinin libidosunun yüksek olması lazım. Ben hep şunu söylüyorum, oyuncular ikiye ayrılıyor; Libidosu olanlar, libidosu olmayanlar… Cast da buna gore yapılmalı. Son yıllarda işi tutmayan jönlere bak; Hepsinin libidosu olmayan partnerleri vardı.”

Daha ‘libido’ muhabbetinin yankıları sürerken, Can Yaman bu kez de İspanya’da katılmış olduğu bir programda söylediği çirkin sözlerle gündeme geldi!

Programda hayranının “Bu dünyadan olduğunu kanıtlayacak bir şey yapar mısın?” sorusuna, “Arka odaya geçelim, kanıtlayayım” diye yanıt veren Can Yaman, bu çirkin söylemiyle bir kez daha tepkilerin odağına haline geldi. Dedik ya, kendisi tepkilere doymuyor bir türlü. Bir de menajeri çıkıp, bunun ‘anlık bir komiklik’ bulunduğunu söylemez mi. Hadi abi hadi ya…

Bitti sanıyorsanız, asla heveslenmeyin. Bugün de Can Yaman’ın, İsrailli bir hayranına söylediği sözler gündeme bomba benzer biçimde düştü.

Ortaya çıkan skandal videoda Can Yaman hayranına, “Bana bir dudak ver.” diyor… İnanılmaz değil mi?

Ne diyelim ki, keşke insanlığını kanıtlayacak başka meziyetlere yönelseymiş…

Siz bu mevzu aleyhinde ne düşünüyorsunuz?Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *