Stefan Kuntz’un yardımcıları belli oldu

Almanya Futbol Federasyonu‘nun Stefan Kuntz‘u Türkiye’ye göndermeye ikna olurken, yardımcıları Daniel Niedzkowski, Antonio di Salvo, Klaus Thomforde ve Jannis Scheibe’nin kalması şartını koştuğu kaydedildi.

Kuntz’un yardımcısı Lichte kimdir?

1980 doğumlu Jan-Moritz Lichte, 2009’da antrenörlüğe başladı. 2009-11 yılları aralığında Paderborn’da çalışan Alman futbol adamı, ondan sonra St.Pauli’nin yolunu tuttu. 2012’de Leverkusen’de Sami Hyypia ile çalıştı.

Hannover’e 2015’te imza atan Lichte, Frontzeck’in ekibinde yer aldı. 2017’de Mainz’a katılan 41 yaşındaki alıştırmacı, Eylül 2020’de ilk kez teknik direktör olarak 12 maçta 0.50 puan averajı elde etti. O yıl aralıkta Mainz’dan ayrılan Lichte’nin UEFA-Pro lisansı da bulunuyor.

Türk Destek Kenan Koçak

Kuntz’un yepyeni ekibinde olacağı iddia edilen Jan-Moritz Lichte son olarak 2017- 2020 yılları aralığında Bundesliga ekibi Mainz’da destek alıştırmacı ve başantrenör görevlerini yapmıştı ile son 1 senedir herhangi bir kulüpte vazife almadı.

41 yaşındaki teknik insanın Kuntz’un yanında yer alması beklenirken, Alman hocanın ekibinde bir de Türk yardımcısı olacak. Son olarak Hannover’de teknik direktörlük icra eden Kenan Koçak, Kuntz’un ekibinde yer alacak. (Sabah)Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *