Sunucu Christiane Amanpour, yumurtalık kanserine yakalandı

4 haftadır CNN koltuğunu boş bırakan Christiane Amanpour, pazartesi günü evinden kurduğu stüdyodan tekrardan ekranlarda göründü.

Meslektaşı Bianna Golodryga’ya onun yerini doldurmuş olduğu için teşekkür eden başarıya ulaşmış sunucu, kanser tedavisi gördüğünü deklare etti.

İngiltere’de yaşayan Amanpour, İngiltere’nin Ulusal Sıhhat Servisi vasıtasıyla kendisini tedavi eden doktorlar için övgü dolu sözler söylemiş oldu. Ve bütün hanımefendileri tertipli denetim yaptırmaları için uyardı.

Yumurtalık kanseri hanımlarda en sık görülen sekizinci kanser. Yumurtalık kanseri teşhisi konan hanımefendilerin ortalama yarısı 63 yaş ve üstünde.

Bir süredir Amanpour’un yerini alan Golodryga yayından sonrasında Amanpour’a bir tweet atarak Amanpour ve ekibiyle çalışmanın kendisi için bir imtiyaz bulunduğunu yazdı.

Amanpour, otuz yılı aşkın bir süredir devam eden kariyeri süresince Irak, Afganistan ve Şimal Kore şeklinde ülkelerdeki büyük krizleri ele aldı. Pek oldukça TV gazeteciliği ödülü kazanmıştır. 1983’ten beri CNN’de çalışan Amanpour, giriş seviyesinde bir asistan olarak başladığı kariyerinde yükselerek adını internasyonal medyada duyurmayı başardı.

2010’da CNN’den ABC News’e geçti; sadece 2012’de tekrardan CNN’e döndü.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *