Sunucu Nikki Grahame, anoreksiya sebebiyle yaşamını yitirdi

38 yaşındaki İngiliz model ve tv sunucusu Nikki Grahame‘ın anoreksiyaya (yeme bozukluğu) bağlı komplikasyonlar sonucundan yaşamını yitirdi.

Grahame, Channel 4’te gösterilen Big Brother şovuyla üne kavuşmuştu. Dorset’te hastanede yatarak tedavi gören 38 yaşındaki Meşhur ismin ölüm sebebi doktorlar tarafınca anoreksiyanın niçin olduğu komplikasyonlar olarak açıklandı.

Öte taraftan Nikki’nin ailesi kızlarının yoğun bakım ünitesinden erken çıkarıldığı yönünde şikayette bulunmuş oldu. Vakayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

NHS Vakfı‘ndan meydana getirilen açıklamada “Bayan Grahame’ın ölümünü öğrendik ve derinden üzüldük. Baş sağlığı dileklerimizi ailesine ve arkadaşlarına gönderiyoruz. Bayan Grahame’ın ölümüyle ilgili bir iç soruşturma şu an devam ediyor” denildi.

69 bin sterlin toplandı

Ani ölümlerde şikayetçi olunsa da olunmasa da soruşturma standart prosedür olarak başlatılıyor. Elde edilecek data ve bulgular, Nikki Grahame‘ın ailesiyle ve ilgili yargıçla paylaşılacak.

Anoreksiya kısaca yeme bozukluğu tedavisi gören Nikki Grahame için bir süredir GoFundMe sayfası üstünden bir kampanya başlatılıyordu.

Sonrasında bitirilen bu kampanya bu kez Grahame’ın cenaze harcamaları için para toplamak amacıyla tekrardan açıldı. Şu ana kadar Grahame’ın cenazesi için 69 bin sterlin toplandı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *